Przegląd kont oszczędnościowych na luty 2022

Przegląd kont oszczędnościowych na luty 2022

Ogrom dostępnych na rynku kont oszczędnościowych może przyprawić o istny zawrót głowy. Jak wśród nich znaleźć to, które nie obciąży portfela i pomoże wygenerować jak najwyższe zyski? Sprawdźmy.

Konto oszczędnościowe to popularny produkt bankowy służący długofalowemu gromadzeniu oszczędności. Wygodne i łatwe w obsłudze pozwala uchronić środki finansowe przed inflacją i wygenerować odczuwalne dla portfela zyski. Czym jest w praktyce?

Czym jest konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to oprocentowany rachunek bankowy służący do gromadzenia i pomnażania kapitału. Dzięki odsetkom każda zgromadzona na nim złotówka generuje zysk. Umieszczone na koncie oszczędnościowym pieniądze nie tylko nie tracą więc swojej wartości, ale dodatkowo zarabiają — zupełnie bez wysiłku. W zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych środki na konto oszczędnościowe możesz przelewać regularnie lub jedynie od czasu do czasu. W dowolnym momencie będziesz mógł je także wypłacić, bez ryzyka utraty odsetek. Dzięki takiej konstrukcji pieniądze będą dla Ciebie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a w przypadku nieprzewidzianych wydatków, które nie mogą czekać, będą na wyciągnięcie ręki.

Najlepsze konta oszczędnościowe — jak je znaleźć?

Konta oszczędnościowe to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych, dostępne w większości banków komercyjnych. Wybór przypadkowego może więc skutkować nie tylko niższymi zyskami, ale także dobrowolną rezygnacją z dodatkowych przywilejów. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał konta oszczędnościowego, przed zawarciem umowy z bankiem dokładnie porównaj parametry poszczególnych produktów. W ten sposób stworzy własny, bardzo użyteczny ranking kont oszczędnościowych. Na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Oprocentowanie konta oszczędnościowego powinno być najważniejszym kryterium wyboru tego jedynego. To właśnie od niego zależy bowiem, ile zysku wygenerują Twoje pieniądze. Analizując wysokość odsetek, koniecznie zwróć uwagę, czy wskazane przez bank wartości obowiązują dla wszystkich, czy jedynie dla określonych kwot; przez cały, czy określony okres. Dzięki temu unikniesz rozczarowania, wynikającego z niższych niż założyłeś zysków.
  • Koszt miesięcznej obsługi konta. Głównym celem konta oszczędnościowego jest gromadzenie i pomnażanie kapitału. Najlepsze konto oszczędnościowe powinno być więc bezwarunkowo darmowe.
  • Wysokość opłat za przelewy. Nie wszyscy wiedzą, że większość banków umożliwia wykonanie jednego darmowego przelewu z konta oszczędnościowego miesięcznie. Wszystkie kolejne są obarczone wysokimi opłatami wynoszącymi nawet kilkanaście złotych za pojedynczy transfer. Jeśli nie chcesz, aby opłaty za przelewy szybko zjadły wypracowane zyski, znajdź bank, który umożliwia wykonanie dowolnej liczby przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat.
  • Szybki, prosty i wygodny sposób założenia rachunku. Czas jest dziś równie cenny co pieniądze. Jeśli chcesz założyć konto oszczędnościowe szybko, bez formalności i zbędnych ruchów, wyselekcjonuj banki, które pozwalają to zrobić w 100% online, bez wychodzenia z domu i wizyty w stacjonarnym oddziale.

Jak oszczędzać skutecznie?

Założenie konta oszczędnościowego często bywa pierwszym krokiem na drodze do oszczędzania. Co możesz zrobić, aby utrzymać motywację i kontynuować swoją przygodę z pomnażaniem kapitału?

  • Określ cel. Jedno jest pewne — zdecydowanie łatwiej oszczędzać na wymarzone auto, upragnioną podróż czy zakup samochodu niż na nieokreślony cel widmo.
  • Mierz siły na zamiary. Zdecydowanie lepiej oszczędzać regularnie nawet niewielkie kwoty niż postawić poprzeczkę zbyt wysoko i szybko stracić motywację.
  • Ustaw w banku zlecenie stałe. Aby w pełni zautomatyzować oszczędzanie, ustaw na swoim koncie osobistym zlecenie stałe. Na jego podstawie określona suma z Twojego ROR-u będzie automatycznie wędrować na konto oszczędnościowe. Koniecznie zadbaj o to, aby bank realizował przelew nie pod koniec miesiąca, ale kilka dni po otrzymaniu wynagrodzenia. Dzięki temu unikniesz argumentu „nie mam z czego oszczędzać”.

Chcesz oszczędzać w bezpieczny i pewny sposób, eliminując ryzyko utraty kapitału? Załóż konto oszczędnościowe. Ranking takich produktów pomoże Ci wybrać to, które najlepiej spełni Twoje potrzeby i zapewni najwyższe zyski.

Źródło:
https://www.money.pl/gospodarka/ranking-kont-oszczednosciowych-6572659114784385a.html

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *