Szybka gotówka: jak ją dostać, na co można przeznaczyć?

Szybka gotówka: jak ją dostać, na co można przeznaczyć?

Pieniądze mają to do siebie, że często ich nie ma, kiedy najbardziej ich potrzebujemy. Na szczęście w awaryjnych sytuacjach można wesprzeć się zewnętrznym finansowaniem i skorzystać z łatwo dostępnej szybkiej gotówki. Podpowiadamy, na co można ją wydać.

Zaletą szybkiej gotówki, czyli pożyczki dostępnej w sektorze pozabankowym jest to, że można ją wydać na dowolny cel. Dodatkowo nie trzeba mówić pożyczkodawcy, na co przeznaczysz środki ani dokumentować wydatków.

Kiedy możemy potrzebować szybkiej gotówki?

Tak naprawdę, to kiedy szybka gotówka może być potrzebna, zależy od konkretnej sytuacji życiowej. Zazwyczaj jednak są to wydatki, które nie mogą czekać nawet kilka dni do momentu otrzymania przelewu od pracodawcy, trzeba uregulować je natychmiast.

Najczęściej są to sprawy związane ze zdrowiem, kiedy ból utrudnia życie Tobie czy Twoim bliskim i trzeba wydać kilkaset złotych na leczenie. Równie często środki potrzebne są na naprawę przedmiotów codziennego użytku, bez których trudno jest funkcjonować, np. pralki, lodówki czy samochodu.

Dzięki temu, że środki z szybkiej gotówki są przeznaczane na dowolny cel, możesz je również wydać nie tylko na sprawy niecierpiące zwłoki, ale także na przyjemności, które pozwolą Ci się zrelaksować czy zapewnić sobie i bliskim niezapomniane wrażenia. Nikt nie będzie Cię oceniał ani rozliczał z poniesionych wydatków.

Szybka gotówka na zakup pralki, lodówki, zmywarki

Klienci, którzy wspomagają się szybką gotówką, często wydają ją na naprawę czy wymianę podstawowych domowych sprzętów. Bez sprawnej lodówki jedzenie szybko się zepsuje, bez dobrze działającej pralki szybko skończą Ci się czyste ubrania, a zepsuta zmywarka skończy się stosem nieumytych naczyń w zlewie.

Ktoś powie, że warto się przemęczyć, bo prać i zmywać można ręcznie, ale kiedy przyzwyczaisz się do korzystania z takich udogodnień, to nawet kilka dni bez sprawnego sprzętu dłuży się niemiłosiernie. Warto sobie pomóc i za pomocą szybkiej gotówki sfinansować nowe urządzenie.

Szybka gotówka na wizytę u mechanika, używany samochód

Kiedy mieszkasz w centrum dużego miasta, to bez samochodu rzeczywiście można się obejść i korzystać z komunikacji miejskiej. Jednak gdy mieszkasz poza miastem, codziennie dojeżdżasz do pracy, a do tego masz dzieci, to zepsuty samochód w dużym stopniu utrudni Ci życie.

Nawet jeżeli usterka nie jest pilna, to pamiętaj, że wpływa ona negatywnie na Twoje bezpieczeństwo jako kierowcy i bliskich, którzy podróżują z Tobą. Dlatego jeśli konieczna jest wizyta u mechanika albo kupno używanego auta, to nie warto zwlekać i jak najszybciej rozejrzeć się za szybką gotówką.

Szybka gotówka na wizytę u lekarza, dentysty, zabieg medyczny

Niby wiemy, że zdrowie to kwestia priorytetowa, ale często zdarza się, że odwlekamy konieczne wizyty u lekarza, badania czy zabiegi. Dokucza Ci kręgosłup przez długotrwałe siedzenie? Nie możesz się skupić, bo niewyrwana ósemka daje Ci się we znaki? Masz niepokojące objawy, które chcesz skonsultować? Od dawna obiecujesz sobie, że w końcu wykonasz rutynowe badania? Wizyta u lekarza w odpowiednim momencie może uratować życie, a w codziennym pędzie łatwo o tym zapomnieć.

Dlatego w swoim napiętym kalendarzu wygospodaruj czas na niezbędne zabiegi i konsultacje. A gdy przeszkodą do umówienia wizyty są kwestie finansowe, rozważ skorzystanie z szybkiej gotówki. Zdrowie jest najważniejsze!

Szybka gotówka na przyjemności

Utarło się, że szybka gotówka to produkt, z którego można skorzystać tylko w trudnych, podbramkowych sytuacjach, na przykład takich, jak opisaliśmy wyżej. Jeśli tylko masz z czego spłacić szybką gotówkę, a marzysz o wyjeździe na urlop, weekendzie w SPA czy droższym gadżecie, niezbędnym w realizowaniu Twojego hobby, to również możesz złożyć wniosek o finansowanie.

Jeśli relaks w pięknym miejscu ma sprawić, że odzyskasz humor i znów nabierzesz chęci do działania albo nowy komputer pozwoli Ci zmienić pracę na lepiej płatną, to szybką gotówkę można potraktować jako wydatek na inwestycję w siebie.

Skorzystać z szybkiej gotówki czy zaoszczędzić pieniądze?

Niektóre wydatki nie mogą czekać, takie jak naprawa samochodu, wymiana cieknącej lodówki czy wizyta u dentysty, gdy boli Cię ząb. W takim przypadku lepiej skorzystać z szybkiej gotówki, aby móc sobie niezwłocznie poradzić z trudną sytuacją.

Jednak jeżeli chcesz wziąć szybką gotówkę po to, aby wydać je na przyjemności, to warto dwa razy się zastanowić, czy na pewno jest to opłacalne. Gdy jest to tylko chwilowa zachcianka, o której łatwo zapomnisz, to wtedy lepiej zrezygnować ze złożenia wniosku i skupić się na oszczędzaniu.

Sporo jednak mówi się o tym, że warto inwestować w przeżycia. Gdy marzysz o tym, aby całą rodziną pojechać na urlop nad morze, to szybka gotówka Ci pomoże w realizacji tych planów. Niezapomniane wspomnienia są w tym przypadku bezcenne.

Niezależnie jednak na co masz w planach wydać pożyczkę, pamiętaj, aby zastanowić się, czy masz z czego ją spłacać. Wtedy rzeczywiście szybka gotówka Ci pomoże i nie skończy się kłopotami finansowymi.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *