Jak zadbać o zdrowie podczas studiów? Podstawowa opieka zdrowotna, pakiety zdrowotne i inne możliwości dla studentów!

Jak zadbać o zdrowie podczas studiów? Podstawowa opieka zdrowotna, pakiety zdrowotne i inne możliwości dla studentów!

Czas studiów to dla wielu młodych osób moment prawdziwego wkroczenia w dorosłość. Trzeba nauczyć się samodzielności – nie tylko w mieszkaniu, gotowaniu czy praniu, lecz także dbaniu o swoje zdrowie. Co zrobić, aby czuć się zabezpieczonym w nowym miejscu zamieszkania? Jak zadbać o opiekę medyczną za granicą? O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem studiów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Przed rozpoczęciem studiów

Przed wyjazdem na studia warto dobrze rozejrzeć się po nowej okolicy i dowiedzieć się, jakie możliwości pod względem opieki medycznej daje wybrane miasto, nawet jeśli nie jest ono bardzo oddalone od domu rodzinnego. Należy sprawdzić, gdzie znajduje się szpital, centrum medyczne oraz gabinety stomatologiczne. Warto też poczytać opinie na ich temat, aby w nagłej sytuacji udać się do miejsca, które zagwarantuje skuteczną pomoc.

Pakiety zdrowotne dla studentów – gwarancja opieki na najlepszym poziomie

Korzystanie z podstawowej opieki zdrowotnej to nie jest jednak jedyne rozwiązanie. Wielu studentów, a także ich rodzice, z chęcią wybierają prywatne przychodnie, które oferują pakiety zdrowotne dostosowane do potrzeb młodych osób. Wiele placówek oferuje abonamenty w atrakcyjnych cenach, umożliwiających każdemu studentowi korzystanie z opieki medycznej na wysokim poziomie. Prywatne pakiety zdrowotne zapewniają między innymi konsultacje lub telekonsultacje ze specjalistami bez długiego oczekiwania na wizytę, opiekę lekarza pierwszego kontaktu, a także szeroki zakres badań diagnostycznych i ambulatoryjnych. W niektórych, specjalnie przyszykowanych pakietach można też zyskać dostęp do badań RTG i USG.

Opieka zdrowotna dla studentów uczących się za granicą

Przed wyjazdem za granicę, do krajów Unii Europejskiej, zarówno w celach wypoczynkowych jak i podejmując studia, warto zainteresować się wyrobieniem karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Mogą z niej skorzystać wszystkie osoby ubezpieczone w Polsce, a jej wyrobienie jest całkowicie darmowe i prawie natychmiastowe. Karta upoważnia studenta do korzystania z powszechnej opieki zdrowotnej na czas pobytu w danym państwie. Zazwyczaj obejmuje ona podstawowe świadczenia medyczne, jednak trzeba być świadomym tego, że w wielu krajach, np. w Niemczech czy we Włoszech, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty.

gabinet medyczny

Przychodnie uniwersyteckie

Podstawowa opieka medyczna może być też świadczona przez wybraną uczelnię. Wiele uniwersytetów posiada własne szpitale lub przychodnie uniwersyteckie, do których studenci mogą zapisać się poprzez złożenie specjalnej deklaracji. Bardzo często są to miejsca oferujące nowoczesną diagnostykę oraz opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Jest to doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy wyjeżdżają na studia z dala od miejsca zamieszkania i nie będą już mogli korzystać z usług swojej rodzinnej przychodni.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *