Najlepsze gry MMORPG free-to-play

Najlepsze gry MMORPG free-to-play

Czy jest lepszy sposób na spędzanie długich zimowych wieczorów niż dobre MMORPG? W dodatku kiedy można spędzić na rozrywce setki godzin i to za darmo? Przedstawiamy subiektywną listę gier tego typu, które warto wypróbować.

Runescape (PC, iOS, Android)

Runescape to jedna z najbardziej kultowych gier free-to-play, a 20 lat po premierze wciąż nie traci na sile. Twórca gry, firma Jagex, przez ostatnie 20 lat nieustannie ją aktualizuje, oferując dosłownie tysiące godzin rozgrywki. Jeśli jeszcze nie grałeś w Runescape, to jest to MMORPG z różnymi rodzajami broni i długą listą umiejętności do opanowania.

Lord of the Rings Online (PC)

Gra właśnie miała 14 rocznicę, ale wciąż otrzymuje aktualizacje treści. W Lord of the Rings Online, można stworzyć własną postać do zbadania Śródziemia. Możesz wyposażyć swoją postać na niezliczoną ilość sposobów, wybierając spośród czterech ras, dziewięciu klas, 10 profesji oraz ponad 1000 umiejętności i cech. W trakcie gry możesz brać udział w potyczkach solo lub w kooperacji, a także w eksploracji, aby zbierać materiały do wytwarzania nowego ekwipunku.

Możesz nawet wcielić się w rolę sługi w armii Saurona w potyczkach PvMP. Wszystko to, całkowicie za darmo. Gra posiada jednak program VIP, który daje dostęp do większej ilości slotów w ekwipunku, miesięcznych punktów do wykorzystania w sklepie oraz dostęp do wszystkich questów, potyczek, klas potworów i gildii rzemieślniczych.

Neverwinter (PC, PlayStation, Xbox)

Neverwinter, zachwycające połączenie Diablo i Dungeons & Dragons, to usprawniona gra RPG. Podobnie jak w D&D, walka odbywa się za pomocą rzutów kostką, które określają ilość trafień (lub chybień) każdego ataku. Neverwinter posiada 10 kampanii PvE oraz jedną kampanię PvP. Niezależnie od tego, czy lubisz Dungeons & Dragons, czy nie, Neverwinter to przyjemne doświadczenie, które oferuje bardziej przystępne RPG niż wiele innych gier tego typu.

DC Universe Online (PC, PlayStation, Xbox)

Od 2011 roku DC Universe Online oferuje użytkownikom możliwość grania jako ich ulubieni superbohaterowie DC, a nawet tworzenia własnych. DC Universe Online to gra MMORPG, która szybko porzuciła model subskrypcji na rzecz modelu free-to-play i oferuje serię misji w Metropolis i Gotham City.

Szybka walka, interesujące rajdy na koniec gry i zaskakująco zabawne mecze PvP sprawiają, że gra dostarcza wielu wrażeń przez dziesiątki godzin. Poza codziennymi zadaniami i nowymi wątkami fabularnymi, DC Universe Online wciąż otrzymuje regularne aktualizacje. Jeśli jesteś fanem superbohaterów, DC Universe Online z pewnością warte jest wypróbowania na PS4, Xbox One lub PC.

Bless Unleashed (PC, PlayStation, Xbox)

Wznowienie średniej gry Bless Online, Bless Unleashed, naprawia wiele wad swojej poprzedniczki. Walka jest szybsza, ogólna wydajność została poprawiona, a gra korzysta z ogromnych aktualizacji graficznych na wszystkich dostępnych platformach. Gra zawiera typowe cechy MMO – takie jak rozległa historia, setki zadań pobocznych i crafting – ale główną atrakcją jest przerobiony, oparty na akcji system walki.

Bless Unleashed wymaga starannego wyczucia czasu i precyzji przed rozpoczęciem ataku. Musisz także blokować i odpierać ataki, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej aktywnych systemów walki w grach free-to-play na rynku. Nie każdemu przypadnie do gustu, ale jeśli się w nią zagłębisz, czeka na ciebie ogromny świat do odkrycia.

Albion Online (PC, iOS, Android)

Albion Online stał się grą free-to-play w 2019 roku. W ciągu ostatnich lat Albion uruchomił nawet wersję mobilną, która jest w pełni kompatybilna z grą na PC. Albion nie jest najbardziej przyjaznym dla nowicjuszy tytułem na tej liście, ale jeśli uda ci się przebić przez stromą krzywą uczenia się, po drugiej stronie czeka na ciebie ogromna nagroda.

Jako sandbox MMO, po przejściu przez samouczek możesz robić, co tylko zechcesz. Crafting jest w centrum doświadczenia – w rzeczywistości cały rynek jest praktycznie napędzany przez ekwipunek stworzony przez graczy – chociaż PvP ma tendencję do zajmowania większości czasu graczy. Stylizowana grafika sprawia, że łatwo zagubić się w niebezpiecznym świecie, a liczba graczy w ostatnich latach tylko rosła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *