Biżuteria jako prezent na Dzień Dziecka

Biżuteria jako prezent na Dzień Dziecka

Jeśli szukasz dla dziecka czegoś klasycznego i ponadczasowego, ale co ma szansę trafić w jego gust i służyć dłużej niż elektroniczny gadżet, postaw na biżuterię. Do wyboru jest wiele ozdób – jak bransoletki z charmsami, łańcuszki, zawieszki czy kolczyki. Na Dzień Dziecka idealny będzie też zegarek – modowy, biżuteryjny albo designerski czy sportowy. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji.

Dlaczego biżuteria jako prezent dla dziecka?

Małe dziecko niekoniecznie doceni biżuterię jako prezent, jeśli będzie ona klasyczna. Jest jednak wiele pomysłów na fajne, kolorowe, modne i designerskie ozdoby – jak charmsy z postaciami ulubionych bajek, kolorowe zegarki na wygodnych, gumowych paskach czy oryginalne bransoletki.

Jednak biżuteria najlepszym upominkiem będzie dla nieco starszych dzieci oraz dla młodzieży. Wtedy kształtuje się ich gust i styl, szukają ozdób i dodatków do swoich codziennych stylizacji oraz zestawów na specjalne okazje.

Nastolatki z kolei docenią kilka charmsów do bransoletki czy zegarek łączący cechy zegarka dla dzieci oraz dla kobiet. Kolczyki dla dziewczynki też trafią w ich gust. Chłopcy chętnie noszą z kolei nowoczesne i wielozadaniowe smartwatche wyposażone w szereg przydatnych funkcji.

Biżuteria dla dziecka – od jakiego wieku?

Wiek jest ważnym kryterium dla zakupu takiego podarunku. Prawdopodobnie małe dziecko nie będzie cieszyć się z takiego upominku. Wiele osób otrzymało łańcuszek na komunię i nigdy go nie nosiło. Zwróć uwagę, czy interesuje się stylem i modą, na jakie elementu ubioru dorosłych zwraca uwagę. Jeśli jest to biżuteria, można podarować pierwszy łańcuszek z zawieszką albo drobne kolczyki dla dziewczynki. Taki prezent na sens, jeśli mała modystka już interesuje się biżuterią.

Na co zwrócić uwagę, wybierając biżuterię dla dziecka?

Znaczenie ma przede wszystkim jej wykonanie, materiał oraz design. Zwróć uwagę, czy jest ona wykonana ze srebra lub złota, czy może z niklu, który jest zawarty w metalach niskiej jakości i często uczula oraz wywołuje podrażnienia na skórze. Ważne jest też samo wykonanie – na przykład bransoletki powinny mieć regulowane zapięcie, dzięki czemu będą „rosły” razem z dzieckiem. Zapięcie musi być też mocne, by dziecko nie zgubiło bransoletki przy pierwszej zabawie.

Osobną kwestią jest styl. Jeśli znasz gust dziecka, będzie Ci łatwo dobrać na przykład zegarek dla chłopca czy kolczyki dla dziewczynki. Przyjmuje się, że na pierwsze ozdoby powinno się jednak wybierać subtelną i delikatną biżuterię – tak brzmi ogólna zasada, bo wiele nastolatek na pewno chętniej nosi m.in. biżuterię rockową.

Materiał Partnera