Bransoletka i zegarek – jak nosić?

Bransoletka i zegarek – jak nosić?

Zarówno bransoletka, jak i zegarek, to dodatki, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielu kobiet. Dzięki dużemu wyborowi na rynku można stworzyć szereg ciekawych zestawów, które świetnie sprawdzą się w każdej stylizacji. Warto jednak nosić bransoletki z zegarkiem z głową, aby takie ozdoby nie tylko pięknie wyglądały, podkreślały wybraną kreację, ale i przyciągały wzrok innych. Jak nosić bransoletkę z zegarkiem? O czym warto pamiętać podczas dobierania poszczególnych elementów takiego zestawienia? Sprawdź nasz poradnik i przekonaj się, jak efektywnie nosić bransoletkę i zegarek!

Zegarek z bransoletkami – modne połączenie

Taki komplet to nie tylko ciekawy dodatek, ale i podążanie za najnowszymi trendami. Zestawianie bransoletki i zegarka może być uzupełnieniem zarówno formalnej, jak i mniej oficjalnej stylizacji. Świetnie sprawdzi się w klimacie boho, ale przypadnie do gustu także miłośniczkom kreacji utrzymanych w duchu casualowym. Bransoletki z zegarkiem mogą stanowić niebanalny dodatek do wieczorowych stylizacji. Szeroka oferta na rynku (m.in. w sklepie zegarownia.pl) pozwala na wykorzystanie takiego zestawienia wszędzie tam, gdzie chcemy. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na efektowne łączenie bransoletki z innymi akcesoriami.

Zastanawiając się, jak nosić bransoletki z zegarkiem, warto mieć na uwadze, że takie zestawienie samo w sobie dodaje stylizacji efektu ciężkości. Im więcej dodatków, tym ręka będzie sprawiać wrażenie bardziej „obłożonej”. Dlatego dla własnej wygody warto nosić komplet bransoletka i zegarek na tej ręce, która nie jest dominująca (np. lewa, jeśli jesteśmy praworęczni).

Inną ważną zasadą jest dobór bransoletki i zegarka na jednej ręce według stylu. Dobrze, aby oba elementy utrzymane były w podobnym klimacie. Pleciona, srebrna bransoletka z pewnością nie będzie pasować do sportowego zegarka.

Bransoletki noszone z zegarkiem – jak je dobrać?

Optymalnym rozwiązaniem jest dobór jednej bransoletki do jednego zegarka, tak aby nie przeciążać optycznie nadgarstka. Jeśli jednak wybór padnie na więcej dodatków, warto zdecydować się na cieńsze bransoletki do zegarka. Pozwolą one na subtelne podkreślenie kreacji i świetnie pasują zarówno do zegarków na pasku skórzanym, jak i na delikatne bransolecie.

Warto przy tym pamiętać, aby nie zestawiać nie tylko bransoletek i zegarków odmiennych stylowo, ale i różnych pod względem „ciężkości”. Decydując się na czasomierz utrzymany w militarnym stylu i łącząc go z lekką bransoletką (m.in. z biżuterii w sklepie zegarownia.pl) nie otrzymamy efektu, który przyciągnie uwagę i doda uroku całej stylizacji.

Tworząc połączenie bransoletki i zegarka na jednej ręce, dobrze jest wziąć pod uwagę także zestawienie kolorystyczne. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na zegarek z niebieską tarczą, dobrym rozwiązaniem będzie dobranie bransoletki w podobnym kolorze. Podobnie sprawa wygląda z materiałem wykonania. Złota bransoletka do zegarka świetnie wypadnie w towarzystwie złotego czasomierza.

Jak nosić bransoletkę i zegarek? Na to zwracaj uwagę!

Stylowy i modny komplet zegarek i bransoletka powinien być nie tylko wyjątkowy pod względem wizualnym, ale i praktycznym. Należy pamiętać, że nosząc przez dłuższy czas oba dodatki obok siebie, mogą się one nadmiernie ocierać o siebie. To z kolei, po jakimś czasie, uwidoczni się pod postacią przetarć na kopercie zegarka czy też na bransoletce.

W celu uniknięcia takiej sytuacji, bransoletka do noszenia z zegarkiem powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, takich jak tkanina, sznurek, skóra lub delikatne koraliki. Sprawdzą się także bransoletki z metali szlachetnych, takich jak złoto czy srebro, pod warunkiem, że są delikatne i pozbawione ostrych krawędzi lub wystających elementów.

Autor zdjęcia głównego: Peakstock

Materiał Partnera