Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Utrata włosów to dość krępujący problem, który dotyka zarówno panów, jak i panie. W okresach zimowych wiele osób boryka się ze znacznie gorszą kondycją włosów. Jest to spowodowane przede wszystkim nieuniknionym zmianom wilgotności oraz temperatur. Prawda jest jednak taka, że nie brakuje również czynników, które pogarszają gęstość oraz jakość włosów bez względu na porę roku. Jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, po żadnym pozorem nie powinieneś jej bagatelizować. W przeciwnym razie może dojść do łysienia. Jakie są przyczyny wypadania włosów? Jak wygląda leczenie łysienia? Co to jest łysienie androgenowe? Sprawdź sam!

Dlaczego włosy wypadają? 

Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele, dlatego jednoznaczne określenie, dlaczego do tego dochodzi, jest bardzo trudne. Każdy człowiek przychodzi na świat z określoną ilością włosów, które następnie przechodzą przez określone fazy. Pierwsza z nich to tak zwany anagen, czyli aktywny okres wzrostu włosa. Katagen jest czasem przejściowym, a telogen to faza, kiedy włos powoli obumiera oraz opuszcza skórą. Jakie są przyczyny łysienia androgenowego? 

  • Ogólny stan zdrowia. Do łysienia androgenowego przyczynia się zwiększona potliwość skóry oraz wysoka temperatura. 
  • Stan krwi oraz poziom żelaza i witaminy D. Brak mikro- oraz makroelementów może skutkować koniecznością przeszczepu włosów w przyszłości.
  • Stres. Niezdrowy styl życia oraz stres bardzo negatywnie oddziałuje na organizm, oraz sprzyja wypadaniu włosów, a co za tym idzie, wizycie u trychologa, takiego jak www.medmix.pl.
  • Nieodpowiednia pielęgnacja. Każdy trycholog powie ci, że nieodpowiednia pielęgnacja włosów, to pierwszy stopień do łysienia androgenowego. 

Co to jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe to nic innego, jak jedna z najbardziej powszechnych przyczyn wypadania włosów. Jest ona uwarunkowana genetycznie, dlatego wiele osób dziedziczy ją po swoich przodkach. Łysienie androgenowe powiązane jest z nadwrażliwością mieszków włosowych na DHT. Warto zaznaczyć, że przebieg tego problemu jest świetnie znany każdemu trychologowi, dlatego możliwe jest jego wczesne wykrycie oraz rozpoczęcie leczenia. W przypadku, gdy zbagatelizuje się określone objawy, niewykluczone, że w przyszłości jedynym ratunkiem będzie przeszczep włosów, który jest bardzo kosztowny.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Każda osoba, która ma problem z łysieniem, z pewnością zadaje sobie pytanie, jak powstrzymać ten proces. Rozwiązanie tej kwestii jest jednak dość problematyczne. Wszystko zależne jest od tego, w jakim stadium jest schorzenie, a także jaki jest stan konkretnego pacjenta. Jednym z popularniejszych zabiegów w tej kwestii jest mezoterapia skóry głowy. Jest to zabieg wykonywany w określonej serii, kiedy to lekarze stosuje konkretne koktajle witaminowe. Jego zadanie jest pobudzenie mikro cyrkulacji krwi oraz limfy, a także odżywienie mieszków włosowych. Nie można także nie wspomnieć o tym, że bardzo popularne są także zwane wcierki. Mają one na celu przyspieszenie fazy wzrostu oraz odżywienie wszystkich mieszków włosowych, aby możliwe było wzmocnienie ich łodygi. 

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *