Preparaty z biotyną na włosy – jak pomóc wypadającym i plączącym się kosmykom?

Preparaty z biotyną na włosy – jak pomóc wypadającym i plączącym się kosmykom?

Martwią Cię wypadające i łamiące się włosy? Za nic nie możesz rozczesać ich po umyciu? Nieustannie walczysz z kołtunami, które pojawiają się nie wiadomo skąd? Bardzo możliwe, że twoje włosy cierpią ze względu na brak odpowiednich witamin. Te niedobory zaś sprawiają, że stają się słabe. Można jednak temu zaradzić. Rozwiązaniem mogą okazać się preparaty z biotyną na włosy. 

Dlaczego akurat leki z biotyną?

Biotyna to inaczej witamina B7, czasami określana także mianem witaminy H. Jest to niezwykle istotny dla funkcjonowania naszego organizmu kwas organiczny. Jego niedobory mogą wpływać bardzo niekorzystnie nie tylko na stan włosów, ale także skóry i paznokci. Wszystko ze względu na obecność bardzo cennej dla naszej skóry i włosów siarki, która znajduje się w strukturze biotyny. To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć, o produktach z biotyną. Witamina B7 ma bardzo korzystny wpływ na obniżanie poziomu cukru w organizmie, ponadto wspomaga funkcje tarczycy, co w przypadku kobiet niestety dość często borykających się z problemami wynikającymi z jej nadczynności lub niedoczynności ma niemałe znaczenie. Biotyna bierze także udział w produkcji energii. Najczęściej witaminę B7 dostarczamy do organizmu razem z pożywieniem. Niestety jednak dieta uboga we właściwości odżywcze, intensywny styl życia, wysoka aktywność fizyczna, przyjmowanie antybiotyków czy też ciąża mogą prowadzić do wystąpienia jej niedoborów. 

biotyna wlosy

Jak działają preparaty z biotyną?

Suplementacja biotyny w przypadku problemów z włosami lub skórą jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie trzeba się bać, że biotyna sprawi, że witaminy B7 będzie w organizmie zbyt dużo. Oczywiście dawkowanie biotyny należy stosować zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta. Warto jednak wiedzieć, że biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, oznacza to, że jej nadmiar jest razem z moczem usuwany z organizmu. Biotyna jest także związkiem wytwarzanym samodzielnie przez organizm, nie powoduje więc skutków ubocznych. Skutecznie natomiast pozwala zadbać o kondycję włosów i skóry. Kluczowe działanie biotyny obejmuje:

  • wzmocnienie struktury włosów,
  • przeciwdziałanie ich wypadaniu, łamliwości,
  • poprawę ogólnej kondycji włosów, ich elastyczności, odżywienia, co eliminuje problemy z plątaniem się i łamliwością włosów,
  • regulację pracy gruczołów łojowych,
  • wzmocnienie płytki paznokcia,
  • zapobiegnie zmianom skórnym,
  • działanie nawilżające,
  • przeciwdziałanie łuszczeniu się naskórka.

Nie warto oczywiście zapominać o odpowiedniej diecie. Suplementacja nie musi wykluczać się ze spożyciem wątróbki, sardynek, migdałów, pomidorów, szpinaku oraz innych produktów zawierających witaminę B7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *