5 sytuacji, w których pożyczka bez BIK może być dobrym rozwiązaniem

5 sytuacji, w których pożyczka bez BIK może być dobrym rozwiązaniem

Ostrożność i rozwaga przy podejmowaniu finansowych decyzji jest jak najbardziej wskazana. Zapewne w swoim środowisku, znajdziemy osoby, które nie uznają kredytów, ani pożyczek. Są jednak w życiu momenty i sytuacje, które zmuszają nas do zaczerpnięcia środków od osób trzecich, a także od instytucji pozabankowych. Kiedy nasza pożyczka będzie usprawiedliwiona i nie będziemy jej traktować jak zwykłej zachcianki, której nie lubimy ulegać?

1. Sytuacja podbramkowa na wakacjach

Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś na wakacjach z rodziną i w niewyjaśnionych okolicznościach ginie Twój portfel. Co możesz wtedy zrobić? Nawet jeśli poprosisz rodzinę o przelew środków, zapewne będziesz czekać na nie co najmniej dobę, a pieniędzy potrzebujesz już teraz. W takiej sytuacji możesz skorzystać z chwilówki na Dowód Osobisty, z której możesz skorzystać przez stronę internetową. Jedyne czego będziesz potrzebować, to numer i seria Dowodu Osobistego, które zapewne znajdziesz na dokumentach wyjazdowych lub masz zapisane w telefonie. W przypadku chwilówek, po 30 do 60 dniach zwracamy całą pożyczoną kwotę, a do tego czasu zapewne uda się zapanować nad sytuacją i zapomnimy o przykrym zdarzeniu.

2. Masz zaledwie 18 lat i ważny powód, by skorzystać z kredytu

Młody konsument, który niedawno ukończył 18 rok życia jest dla banku niewiarygodnym klientem. Nie posiadasz zdolności kredytowej, ani historii spłaty poprzednikach kredytów – ponieważ ich nie było. Nawet jeśli pracujesz, bank nie chce przyznać Ci żadnej sumy, a Ty znalazłeś się w trudnej sytuacji, która wymaga nagłej interwencji. Co możesz zrobić? Możesz udać się do placówki firmy pożyczkowej, lub złożyć wniosek o pożyczkę bez BIK przez Internet. Jedną z ważniejszych zasad jest ta, mówiąca o tym, żeby nie zadłużać się na cele konsumpcyjne, lecz tylko w uzasadnionych przypadkach. Jeśli więc kieruje nami ważna potrzeba, a nie chęć posiadania najnowszego telefonu, to warto korzystać ze wsparcia firm pożyczkowych.

3. Nagła i pilna potrzeba

Kiedy nie posiadamy wystarczającej poduszki finansowej, a wydarzy się coś, nieplanowanego np. awaria samochodu, czy lodówki, jesteśmy zmuszeni działać natychmiast. Dodatkowo, jeśli nie posiadamy zdolności kredytowej lub brakuje nam czasu na oczekiwania dotyczące decyzji banku, wówczas pożyczka bez BIK będzie idealnym rozwiązaniem.

4. Promocja na pożyczkę online

Jeśli wiemy, że niebawem otrzymamy środki na swoje konto, a firma pożyczkowa ogłosiła promocję na pożyczkę za 0 złotych, również możemy skorzystać z takiej oferty. Pieniądze zagospodarujemy na swoje potrzeby, a w chwili, gdy otrzymamy środki na konto, spłacimy pożyczkę i nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów. W tym przypadku bardzo ważne jest, abyśmy dokładnie przeczytali umowę i nie spóźnili się z wpłatą raty w wyznaczonym terminie.

5. Wyjątkowa okazja

Promocja na towar, który od dawna obserwujemy, a my nie mamy środków na koncie? To również dobra okazja, żeby skorzystać z pożyczki bez BIK. Po tym jak otrzymamy wypłatę, szybko spłacimy pożyczkę i możemy się cieszyć z udanego zakupu.

Podstawą przy sięganiu po pożyczki jest umiar. Zaciągając zobowiązanie finansowe, wpierw powinniśmy dokładnie policzyć, na jak wysoką ratę możemy sobie pozwolić, aby nie nadwyrężyć swojego budżetu. Korzystajmy również z możliwie najniższej kwoty pożyczki na dany cel, tak żeby maksymalnie obniżyć koszty wynikające z jej użyczenia.

Materiał Partnera

Podobało się? Pokaż znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *