Jak cieszyć się długą i prostą brodą, bez loczków – tylko sprawdzone rady!

Jak cieszyć się długą i prostą brodą, bez loczków – tylko sprawdzone rady!

Chcesz zadbać o swoją długą brodę, która ma tendencję do kręcenia się i przyprawia Cię o białą gorączkę? Nie musisz się denerwować w końcu są już urządzenia, a także kosmetyki, które mogą pomóc Ci poradzić sobie z tym problemem. W dzisiejszym poradniku podpowiemy jak cieszyć się długą i prostą brodą bez loczków.

Po pierwsze: dbaj o codzienną pielęgnację i stosuj kosmetyki wygładzające

Aby Twoja broda nie była splątana oczywiście musisz codziennie o nią dbać. Mycie brody codziennie jest tak samo ważne jak mycie twarzy. Pozbywasz się martwego naskórka i nadmiaru sebum. Pory mogą zostać odblokowane, a mieszki włosowe zostają lepiej ukrwione. Dzięki temu Twoja broda ma dobre warunki do wzrostu. W końcu zapuszczane epickiej brody trochę trwa, czasem nawet do roku. Przydadzą się też kosmetyki wygładzające. Na pewno po umyciu i osuszeniu brody, musisz użyć olejku do brody. Pamiętaj, że suszenie gorącym strumieniem sprawi, że Twoja broda stanie się „sianowata”, a przecież takiego efektu chcesz uniknąć. Zatem albo używaj chłodnego nawiewu albo susz brodę w naturalny sposób. Pamiętaj też, aby po umyciu zbyt mocno jej nie pocierać, bo to prowadzi do splątania i łamania włosów. Powinieneś delikatnie ją osuszyć, a następnie bardzo dobrze rozczesać i wklepać odrobinę olejku i rozczesać na całej długości. W przypadku bardzo niesfornej brody może przydać się balsam wygładzający i przy okazji nawilżający. Brodę można ułożyć także przy użyciu wosku do wąsów i brody.

Po drugie: czesz swoją brodę nie tylko rano, ale i w ciągu dnia

Codzienna pielęgnacja brody nie powinna się opierać jedynie na porannych i wieczornych zabiegach. Twoja broda w ciągu dnia nie raz musi wiele przejść. Czasem łapiesz się za nią w sytuacjach stresowych czy kręcisz włosy na brodzie. Innym razem na twoją brodę trafiają resztki lunchu czy kawy. Oczywiście w ciągu dnia także musisz ją oczyszczać. A po oczyszczeniu możesz przeczesać ją przy użyciu grzebienia do brody. Koniecznie się w niego zaopatrz, gdyż pomoże Ci utrzymać nienaganny efekt w wielu sytuacjach. Możesz wybrać model składany, który bez problemy zmieści się w wewnętrznej kieszeni marynarki.

Po trzecie: zaopatrz się w prostownicę do brody

A teraz rzecz najistotniejsza dla posiadaczy kręconej brody, a mianowicie dobra prostownica do brody. Taki sprzęt to po prostu kartacz, czyli szczotka do brody elektryczna. Prostownica może być wyposażona w klasyczny kabel, ale równie dobrze możesz zaopatrzyć się w model bezprzewodowy. Czym charakteryzuje się dobra prostownica do brody? Przede wszystkim ma nawet 9 programów grzania, to znaczy można prostować brodę przy temperaturze od 120 do nawet 220 stopni. Co ważne taki zabieg nie będzie niszczył Twoich włosów. A jak zadbać o to, by temperatura nie miała wpływu na brodę powiemy za chwilę. Warto jeszcze na chwilę zatrzymać się przy parametrach prostownicy do brody. Takie urządzenia są kompaktowe i wygodnie się ich używa. Wykorzystują ujemną jonizację, specjalną płytkę ceramiczną, dzięki czemu włosy na brodzie się nie elektryzują. Zwykle do urządzenia dołączany jest pokrowiec. W związku z tym prostownicę do brody można zabrać ze sobą wszędzie, w każdą podróż. Warto podkreślić, że bezprzewodowa prostownica do brody może w awaryjnej sytuacji posłużyć jako powerbank. Modele przewodowe także dobrze się sprawdzają.

Na koniec dowiedz się, jak wyprostować brodę, by uzyskać epicki efekt

Prostowanie brody prostownicą jest bardzo proste. Wystarczy umyć swoją brodę i ją wysuszyć, bowiem nie można używać urządzenia na mokrej brodzie. Brodę można prostować na sucho, ale dla lepszego efektu i ochrony włosów, warto zastosować specjalny balsam do brody heat protector, który rzeczywiście zabezpiecza włosy przed wpływem bardzo wysokiej temperatury, która może sięgać nawet 200 stopni. Ponieważ prostownica nie ma klasycznych blaszek, a po prostu kartacz, z użytkowaniem prostownicy poradzi sobie każdy. Prostownice mają zabezpieczenia przed poparzeniem, a także wyłączają się samoistnie po 15 lub 30 minutach, w zależności od modelu.

Prostownica do brody nie tylko sprawia, że włosy są proste, ale przez to również dłuższe. Zatem możesz pochwalić się jeszcze dłużą, a do tego niezwykle zadbaną brodą.

Wszystkie profesjonalne sprzęty barberskie w tym też prostownice znajdziesz na Barberstore.pl 

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *