Maści przeciwzapalne jako pomoc na bolące stawy

Maści przeciwzapalne jako pomoc na bolące stawy

Przyjmowanie leków doustnych bywa koniecznością. Jednak specjaliści twierdzą, że leki przeciwbólowe mają wyjątkowo szkodliwy wpływ na wątrobę. Dlatego jeśli bolą Cię stawy, zamiast tabletki, wypróbuj maści i żele przeciwbólowe. Potrafią być bardzo skuteczne, a nie powodują skutków ubocznych. Na różne rodzaje bólu, masz do dyspozycji różne rodzaje preparatów.

Co stosować, gdy bolą stawy po wysiłku sportowym?

Do urazu stawu często dochodzi podczas wysiłku sportowego. Nie uchronisz się przed tym, uprawiając sport wyczynowo, lecz wówczas mogą Ci pomóc fizjoterapeuci. Natomiast gdy nadwyrężysz stawy podczas rekreacji, zwykle chcesz sobie poradzić sam. Przygody szczególnie bolesne dla stawów zdarzają się wówczas, gdy po wielu latach postanowisz rozegrać mecz piłki nożnej z dawnymi kumplami z boiska, albo bez przygotowania udasz się na górską wędrówkę.

Wysiłek sportowy i aktywność na świeżym powietrzu przynoszą wiele radości. Sprawiają, że masz lepszy humor, a endorfiny w Twoim organizmie krążą szybciej i w większej ilości. To także świetny sposób na spędzenie dobrego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Jeżeli po wszystkim doskwierają Ci stawy, zastosuj żele chłodzące. Przyniesie to ulgę zaognionemu i obolałemu miejscu. Najlepiej zaopatrzyć się w nie wcześniej, w internetowej Aptece w Sieci.

Co zrobić, gdy doskwiera reumatyzm?

Czasem z bólem stawów zmagasz się z racji wieku, gdy w układzie kostnym dochodzi do zmian zwyrodnieniowych. Gdy Tobie, albo bliskiemu Ci seniorowi, zaczyna doskwierać reumatyzm, przydają się maści i żele przeciwbólowe o charakterze rozgrzewającym. Oprócz odpowiednich składników kojące jest już samo ciepło wytwarzające się podczas smarowania.

Ból stawów może Ci doskwierać także z racji wykonywania ciężkich prac domowych. Palenie w piecu, węglem lub dużymi kawałkami drewna, często kończy się bólem karku, a także rąk, szczególnie nadgarstków i palców. Tego ostatniego doświadczają osoby, którym wydaje się, że lekko dorzucą kilka pojedynczych kawałków drewna. Wieczorem, po całym dniu takiego dorzucania, mogą „nie czuć” rąk.

W zależności od osobistego przekonania możesz wybrać maść nasyconą substancjami syntetycznymi, uzyskiwanymi sztucznie, np. ketoprofenem. Działają szybko i skutecznie. Jeśli bliskie jest Ci podejście ekologiczne, wykorzystaj moc natury ukrytą w maściach. Np. preparaty z żywokostu lekarskiego doskonale sprawdzają się na bóle mięśni i stawów, obrzęki i stłuczenia. Przy bolących stawach, ulgę uzyskasz także stosując maści z jadem pszczelim.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *