Jak osiągnąć sukces i nie dać się zwariować?

Jak osiągnąć sukces i nie dać się zwariować?

Ciągłe osiąganie sukcesów to wyzwanie, które obecnie stawia przed sobą wiele osób. Niestety nie zawsze się to udaje, a czasami realizacja zamierzonych celów nie przynosi takich korzyści, jak to na początku zaplanowaliśmy. Żeby być w pełni zadowolonym z wykonywanej pracy i z osiąganych rezultatów, trzeba wszystko dobrze zaplanować, biorąc pod uwagę oczekiwane efekty na każdym etapie realizacji zadań. Wiele osób niestety, chcąc osiągnąć sukces, bez względu na okoliczności, czy zasoby, daje się zwariować ulegając wyłącznie nawet nie zawsze pozytywnym emocjom, co nie tylko utrudnia realizację planów, ale też zmniejsza późniejszą radość.

Co to jest sukces?

Problemy często zaczynają się już w momencie określania tego, czym jest dla nas sukces. Dla każdego tak naprawdę sukces jest czymś innym. Każdy ma bowiem inne cele, inne obowiązki w pracy i z czego innego się przed wszystkimi rozlicza. Żeby więc móc kiedyś powiedzieć, że osiągnęło się sukces, najpierw koniecznie trzeba precyzyjnie określić, co dokładnie za niego uznamy. Dla niektórych sukcesem będzie np. znalezienie pracy, dla innych spełnienie postawionych przed nimi w pracy wymagań, a jeszcze dla innych rozwój osobisty, czyli np. nauka języków obcych, zapisanie się na wymarzone studia podyplomowe czy zwiedzanie świata.

Umiejętność stawiania przed sobą odpowiednich celów

Jako sukces często wskazuje się osiąganie wyznaczonych sobie celów. Strategia skutecznego osiągania celów jest niezwykle ważnym punktem stawiania przed sobą wyzwań i odnoszenia sukcesów. O tym, jak powinno się to robić, często mówi w prowadzonych przez siebie wykładach dla firm i dla osób prywatnych Robert Korzeniowski. 4-krotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym po zakończeniu kariery sportowej zaczął zajmować się mentoringiem biznesowym i pracuje z osobami, które będąc na różnych etapach rozwoju osobistego i zawodowego, szukają sposobów na osiągnięcie sukcesów.

Stworzenie właściwej, czyli dobrze dostosowanej do naszych potrzeb i możliwości, strategii osiągania celów jest ważne. Jednym z punktów działalności Roberta Korzeniowskiego w pracy z klientami jest prowadzenie kursu online Każdy krok na wagę złota, w trakcie którego każdy może się nauczyć tworzenia właściwej strategii osiągania celów.

Umiejętność zarządzaniem swoim czasem

Po stworzeniu strategii działania trzeba ją zrealizować. Nie uda się tego zrobić bez umiejętności zarządzania swoim czasem. Każdy cel powinien być realizowany krok po kroku. Chcąc osiągać sukcesy, trzeba się nauczyć, w jaki sposób nie trwonić czasu, tylko mądrze go wykorzystywać. Wiele osób, pomimo iż wie, co powinny robić w danej chwili, żeby zbliżyć się do swojego sukcesu, niestety robi wszystko, żeby tak się nie stało. Ile razy zdarzyło Ci się, że w trakcie pracy lub wykonywania mniej przyjemnych obowiązków domowych, zamiast realizować kolejne etapy działań, zajmowałeś się wszystkim innym? Chcąc osiągnąć sukces i nie wariować, stawiając sobie zarzuty o nierealizowanie kolejnych etapów zadań, musisz się nauczyć planować i umiejętnie zarządzać swoim czasem!

Uzyskanie właściwej motywacji do działania

Bardzo ważna w realizacji życiowych planów i w osiąganiu kolejnych sukcesów jest umiejętność motywowania się. Motywacje, które kierują naszymi działaniami i sprawiają, że jesteśmy w stanie osiągać swoje sukcesy, mogą być różne. Psycholodzy dzielą je w prosty sposób: na motywacje wewnętrzne, czyli takie, które wynikają z naszych osobistych pragnień i odczuwanych wartości, oraz motywacje zewnętrzne, czyli czynniki wokół nas, które skłaniają nas do działania w określonym kierunku.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *