Pakiety medyczne dają spore możliwości

Pakiety medyczne dają spore możliwości

Pakiety medycznie całkowicie uniezależniają nas od publicznej służby zdrowia. Lepsza dostępność do specjalistycznego leczenia i diagnostyki na odpowiednim poziomie to większy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jakie jeszcze zalety przynoszą coraz popularniejsze w naszym kraju pakiety medyczne dla firm i ich pracowników? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pakiety medyczne dla firm – tani sposób na profesjonalną opiekę

Pakiety medyczne dla firm są zdecydowanie tańsze niż takie same usługi przeznaczone dla osób indywidualnych. Im większa ilość pracowników objętych pakietem, tym cena za pojedynczą osobę maleje. Dzięki temu pracodawcy mają możliwość zapewnienia swoim podwładnym fachowej opieki medycznej na najwyższym poziomie. Szybka diagnostyka na nowoczesnym sprzęcie to błyskawiczne wdrożenie ewentualnego leczenia i krótsze zwolnienia lekarskie. Dla wielu pracodawców to ważny czynnik, który wpływa na podjęcie decyzji o przystąpienia do takiego rodzaju świadczeń. Decydując się na największy pakiet PZU, możemy liczyć na bardzo dobre warunki i dostęp do szerokiego wyboru usług medycznych.

Jakie korzyści osiąga pracodawca, wybierając pakiety medyczne dla swoich pracowników?

Wbrew pozorom pakiety medyczne to nie tylko troska o pracowników, ale także o własną firmę. Badania jednoznacznie pokazują, że takie rozwiązanie wpływa na spory wzrost satysfakcji, a w związku z powyższym również lojalności pracowników. To atrakcyjny dodatek sprawiający, że firma postrzegana jest jako prestiżowe miejsce pracy. Dbanie o zdrowie pracowników to większa efektywność w trakcie pracy oraz ograniczenie kosztów zasiłków chorobowych. Pamiętajmy, że pierwsze 30 dni opłacane jest właśnie przez pracodawcę. Nie można też zapominać, że pakiety medyczne służyć mogą do obniżania podatków. Dzięki nim można szybko podwyższyć kwotę stanowiącą koszt uzyskania przychodu.

W jaki sposób korzysta się z opieki medycznej z wykorzystaniem pakietów?

Zasada działania jest bardzo prosta i wygląda dokładnie w taki sam sposób, jak przy prywatnym umawianiu się na wizytę lekarską. Aby dostać się do specjalisty, pracownik nie potrzebuje skierowania od lekarza rodzinnego. To nie tylko skraca czas diagnozowania, ale zapewnia lepszą opiekę. Ogromną wadą prywatnej opieki medycznej jest konieczność wykonywania płatnych badań. W przypadku pakietów medycznych sprawa wygląda całkiem inaczej. Jeśli lekarz stwierdzi, że konieczne jest przeprowadzenie szerszej diagnostyki, zostanie ona przeprowadzona bezpłatnie w ramach obowiązującego pakietu.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *