Męskie piżamy — jak wybrać?

Męskie piżamy — jak wybrać?

Temat męskich piżam nadal bywa traktowany po macoszemu, zwłaszcza przez samych mężczyzn. Myli się jednak każdy, kto uważa, że noszenie lub nie piżamy nie ma żadnego znaczenia. Piżama pozwala na bardziej komfortowy sen, a nawet wpływa na kwestie zdrowotne. Jednak niezależnie czy chodzi o zakup na własne potrzeby, czy o prezent dla ukochanego, warto wiedzieć jakimi kryteriami się kierować przy wyborze. Oto krótki przewodnik doboru piżam dla mężczyzny!

Materiał to podstawa!

Wybór męskiego odzienia do spania to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Przede wszystkim trzeba sobie sobie sprawę, że nie ma jednego idealnego wyboru na każdą okazję dla każdego mężczyzny. Owszem, zdarza się, że 1-2 komplety w zupełności wystarczą, nawet na cały rok, ale zwykle nie jest to aż takie proste. Inny typ piżamy sprawdzi się upalnym latem, inny zimą. Nie oznacza to, że trzeba kupować piżamę na każdą porę roku, ale dobrze jest mieć kilka różnych kompletów, których elementy można między sobą łączyć i wymieniać. Kluczem będzie tu nie tylko długość, ale przede wszystkim materiał. Gruba bawełna i flanela będą idealne na zimę, zaś większość innych materiałów w cienkiej wersji sprawdzi się latem. Jeśli jednak w mieszkanie jest silnie ogrzewane, można poprzestać tylko na uniwersalnej lub letniej piżamie. W większości wypadków bawełna to faktycznie najlepszy materiał, gdyż pozwala oddychać, jest gładka i miłą w dotyku, a to przecież priorytet przed snem. Należy natomiast unikać materiałów sztucznych, gdyż zwykle zatrzymują pot i bywa, że działają drażniąco na skórę.

Jak trzymać fason przed snem?

Mając za sobą kwestie materiału, można przejść do drugiego najważniejszego kryterium – fasonów. Tym razem mowa jednak przede wszystkim o praktycznych, a nie wizualnych kwestiach. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że chociaż praktyka dobierania ubrań na co dzień zakłada często dość precyzyjne pomiary, w przypadku piżam można potraktować tą sprawę łagodniej. Jedyna zasada to taka, że piżama powinna być w miarę luźna, by nie krępowała mimowolnych ruchów w czasie snu, bo inaczej tylko krok dzieli od przebudzeń i niewyspania. Męska koszula nocna może mieć różną formę: luźna koszulka i spodenki, a może koszula z długim rękawem i dopasowanymi spodniami materiałowymi? Tutaj także swoboda jest duża i można w zależności od potrzeb mieszać różne elementy. Kolejna rzecz o której należy pamiętać to częste pranie zwłaszcza długich piżam, gdyż w trakcie snu zwykle pocenie się jest intensywniejsze. Jest to też kolejny argument przemawiający za posiadaniem kilku kompletów, najlepiej także zapasowych. Pozostają jeszcze kwestie ewentualnych ściągaczy i kieszeni, ale to czysto indywidualna sprawa i należy zwyczajnie testować różne rozwiązania. Nie należy natomiast zdecydowanie inwestować w piżamy z wystającymi i drapiącymi metkami i szwami, nie trzeba chyba tłumaczyć jak uciążliwe są  przy próbie zaśnięcia.

Szyk i elegancja także w sypialni

Choć może nie jest to pierwsza myśl przy doborze piżam, kwestie wizualne są również ważne. W końcu warto czuć się dobrze ze sobą w każdej sytuacji, także przed snem. Zarówno zwykłe bokserki plus koszulka, jak i elegancja męska koszula nocna mogą się podobać, jeśli zostaną dobrze dopasowane do sylwetki. Sama stylistyka odzienia jest nie mniej ważna, klasyczne kraty nie tracą na aktualności, lecz w ostatnich latach popularne stały się barwne i często humorystyczne nadruki. Z tymi ostatnimi jednak należy uważać w przypadku prezentu, bo można wstąpić na grząski grunt jakim jest indywidualne poczucie humoru. Dobrym za to prezentem może być szlafrok, który świetnie sprawdzi się w chłodne poranki jako dodatek do piżamy. Na sam koniec pozostaje to, gdzie szukać odpowiednich piżam męskich. Wielu zagranicznych producentów kusi swoimi znanymi markami, lecz nie muszą być one gwarantem wygody. Polskie piżamy męskie nie ustępują im wygodą i stylem, dlatego warto wspomagać rodzimych producentów.

Powyższe wskazówki mogą stanowić dobrą bazę do rozpoczęcia poszukiwań idealnej piżamy męskiej. Mimo to istnieje wiele dodatkowych niuansów których nie sposób streścić. Przede wszystkim zaś, jak to zwykle bywa, ostateczny wybór pozostaje kwestią gustu i potrzeby chwili. Niemniej z pewnością warto pochylić się nad tym tematem nieco dłużej, lepszy sen jest przecież w zasięgu ręki!

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *