Akcesoria do włosów przedłużanych – na co zwrócić uwagę?

Akcesoria do włosów przedłużanych – na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja włosów przedłużanych jest niezwykle ważna. Przede wszystkim, jeśli chodzi o kosmetyki i akcesoria, to warto wybierać te, dedykowane przedłużanym włosom. W ten sposób zachowają one blask i świetny efekt na długi czas. Ponadto cała pielęgnacja przedłużanych włosów powinna opierać się na kilku kluczowych elementach.

Pielęgnacja włosów przedłużanych – jakie akcesoria wybrać?

Bardzo ważny przy pielęgnacji włosów przedłużanych jest wybór właściwych akcesoriów, które mają duży wpływ na ich kondycję. Warto zauważyć, że włosy przedłużane plączą się znacznie częściej niż włosy naturalne, dlatego kluczowym elementem w podstawowej pielęgnacji, powinna stanowić szczotka. Rozczesuj włosy w delikatny sposób, aby nie uszkodzić ich struktury. W przypadku mycia takich włosów także należy postępować z nimi bardzo łagodnie, aby nie doszło do poplątania kosmyków.

Przedłużanie włosy – kosmetyki i akcesoria

Aby przedłużane włosy dawały jak najdłużej zadowalający efekt, należy zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Z całą pewnością takie włosy potrzebują dużo nawilżenia, dlatego też doskonale sprawdzą się kosmetyki o takich właściwościach. Włosy doczepiane możesz stylizować przy użyciu suszarki, prostownicy, czy lokówki. Jednak warto wiedzieć, że wysoka temperatura ma negatywny wpływ na kondycję włosów i nie należy stosować jej zbyt często. Niezbędna jest szczotka do włosów przedłużanych. Warto zrezygnować z tradycyjnych szczotek, czy grzebieni, które mogą powodować osłabienie, a nawet wypadanie włosów doczepianych. W sklepie Viola znajdziesz szczotki, doczepiane włosy, a także akcesoria, między innymi taśmy tape on.

Przedłużanie włosów – czego unikać?

Przy pielęgnacji przedłużanych włosów należy unikać pewnych elementów, które mogą mieć wpływ nie tylko na kondycję pasm przedłużanych, ale także naturalnych. Przede wszystkim należy zrezygnować z używania szamponów przeciwłupieżowych, takich, które zawierają alkohol, czy dedykowanych włosom przetłuszczającym. Takie produkty mają negatywny wpływ na włosy przedłużane i mogą spowodować, że staną się szorstkie i zniszczone. Warto zrezygnować także z użycia jedwabiu, który może także wysuszać włosy, wpływając negatywnie na ich kondycję.

Przedłużanie włosów – niezbędne akcesoria

Do pielęgnacji przedłużonych włosów sprawdzą się akcesoria, dedykowane właśnie takim kosmykom. Jest to przede wszystkim odpowiednia szczotka, za pomocą której z łatwością rozczeszesz włosy, nie powodując ich zniszczenia, czy naruszenia struktury włosa. Ponadto ważne są także kosmetyki, używane na co dzień, do takich włosów. Wybieraj te, o właściwościach nawilżających, które z kolei wpływają pozytywnie na kondycję kosmyków.

Włosy przedłużane to doskonały sposób na zmianę fryzury. Jednakże, aby przedłużane włosy dawały zadowalający efekt, bardzo ważna jest ich pielęgnacja, która powinna opierać się na profesjonalnych produktach, przeznaczonych do takiego rodzaju kosmyków. Ponadto ważne są także akcesoria, które pomogą Ci w pielęgnacji włosów przedłużanych. Niezbędna jest odpowiednia szczotka, która pozwoli Ci dokładnie rozczesać takie włosy, bez uszkodzenia ich struktury.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *