Jak dobrze się prezentować, a przy tym nie spędzać godzin przed lustrem?

Jak dobrze się prezentować, a przy tym nie spędzać godzin przed lustrem?

Współczesny mężczyzna chce dobrze się prezentować w każdej sytuacji, niezależnie czy wybiera się na poranny jogging, do pracy czy na randkę z dziewczyną lub żoną. Jednocześnie często narzeka na to ile partnerka spędza czasu przed lustrem i nie chce być przy tym hipokrytą i sam spędzać przed nim niewiele mniej czasu. Dziś podpowiemy, jak dobrze się prezentować, a przy tym nie spędzać godzin przed lustrem.

Zadbaj o odpowiednie cięcie włosów, które ułatwi Ci ich układanie i przyspieszy ten proces

Warto udać się do męskiego fryzjera, czyli barbera i zafundować sobie odpowiednie cięcie. Może być to modny messy quiff, czyli jeżyk w dłuższej wersji albo french crop, czyli grzybek. Możesz też zdecydować się na klasyczną fryzurę na Cezara, którą także łatwo się układa albo side part. Dobrze wykonane cięcie i regularne wizyty u fryzjera przyspieszą pielęgnację i układanie włosów męskich. Po umyciu szybko wysuszysz włosy chłodnym nawiewem, a na lekko wilgotne nałożysz prestyler. Całość układania fryzury nie zajmie cię więcej niż 5 minut. Możesz wybrać też wosk do włosów albo pomadę z mocnym chwytem. Takie kosmetyki pozwolą Ci ułożyć fryzurę, która będzie się prezentować nienagannie przez cały dzień. Możesz ułożyć włosy na gładko, pomagając sobie przy tym szczotką albo grzebieniem albo zdecydować się na włosy podniesione u nasady. Tu w układaniu pomoże suszarka z dyfuzorem, ale i okrągła szczotka.

Wybierz dobre kosmetyki do golenia, które ułatwią pielęgnację skóry i zarostu

Golenie to ta czynność, na którą poświęcasz najwięcej czasu. Ale okazuje się, że można ją znacząco skrócić, jeśli będziesz postępować według zasad, krok po kroku. Na pewno golenie na sucho nie wchodzi w grę, bo powoduje sporo podrażnień. Warto zatem sięgnąć po piankę, krem lub mydło do golenia. Produkt, który mocno się pieni będzie najlepszy. Przed jego nałożeniem koniecznie rozgrzej skórę gorącym ręcznikiem. Dzięki temu pory skóry się otworzą, a zarost po nałożeniu kosmetyku szybciej ulegnie zmiękczeniu. Dzięki temu unikniesz podrażnień albo przynajmniej zniwelujesz ryzyko ich pojawienia się. Golenie należy przeprowadzać pewnymi pociągnięciami. Na tę czynność zarezerwuj sobie ok. 10-15 minut, bo jednak tutaj pośpiech niesie ze sobą ryzyko podrażnień.

Stosuj dobrej jakości balsamy po goleniu, które pozwolą Ci uniknąć podrażnień lub je zniwelować

Po goleniu musisz zadbać jeszcze o zapobiegnięcie podrażnieniom. W końcu mikrouszkodzenia skóry nie zawsze są widoczne gołym okiem. Przyda się zatem łagodny balsam po goleniu. To kosmetyk, który ma właściwości odkażające, antybakteryjne, ale i głęboko nawilżające. Możesz wybrać taki, który nie ma w swoim składzie żadnego alkoholu. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę jest to bardzo ważne. Balsam po goleniu dla mężczyzny zniweluje widoczność podrażnień, a także stworzy barierę ochronną na skórze. Jednocześnie dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Po jego użyciu skóra jest odświeżona. Co ważne jego użycie jest błyskawiczne. Jeśli nie golisz całej twarzy i pozostawiasz zarost w postaci brody albo brody i wąsów, to oczywiście musisz jeszcze o niego zadbać. Warto przeczesać zarost kartaczem lub grzebieniem. Tutaj warto wiedzieć, że grzebień o nieco szerszym rozstawie zębów sprawdzi się do czesania bujnego i dłuższego zarostu. Kartacz będzie odpowiedni do krótszej brody. Ponadto należy wcześniej wetrzeć w zarost olejek do brody albo balsam do brody. Ten drugi produkt można nakładać na lekko wilgotną brodę i sprawdza się lepiej w przypadku brody z tendencją do puszenia się i kręcenia. Co należy podkreślić pielęgnacja brody nie wydłuży znacząco czasu, jaki spędzasz przed lustrem.

Zadbaj o znalezienie stylizacji dzień wcześniej i odprasuj rzeczy

Na koniec przypominamy, być przygotował swoją stylizację dzień wcześniej i odprasował ubrania, choćby żelazkiem parowym. Unikniesz sytuacji, że koszula, którą chciałeś założyć okazuje się ubrudzona. Dzięki temu też błyskawicznie się ubierzesz i już po około 30-35 minutach będziesz gotowy do wyjścia. Na koniec spryskaj jeszcze ciało twoimi ulubionymi perfumami. Wystarczy już tylko, że zabierzesz ze sobą kawę w kubku termicznym i możesz ruszać do pracy czy w inne miejsce.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *