Jak nakładać puder do twarzy?

Jak nakładać puder do twarzy?

Puder do twarzy to kosmetyk, który znajdziemy w każdej damskiej kosmetyczce. To podstawa – puder matujący, puder brązujący lub rozświetlający jest nie do zastąpienia i umożliwia perfekcyjne wykończenie makijażu. By jednak uzyskać świetny efekt i trwałość makijażu, trzeba wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo nakładać puder do twarzy. Zobacz, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Puder matujący czy puder brązujący? Rodzaje pudru

Puder do twarzy to kosmetyk, który może mieć wiele różnych właściwości. Uzyskany efekt w dużej mierze zależy od tego, na jaki rodzaj pudru się zdecydujemy. Pudry matujące to jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań. Matują skórę, która wydziela nadmiar sebum. Takie pudry nadają się głównie do cery mieszanej lub tłustej. 

Puder rozświetlający to kosmetyk, który modeluje twarz i nadaje jej wyrazistości. Nie nadają się do skóry tłustej, trzeba też umieć używać ich z umiarem – by końcowy efekt wyglądał dobrze. Nałożenie pudru transparentnego to z kolei sposób na większą trwałość podkładu i korektora oraz naturalne wykończenie makijażu. 

Puder do twarzy – czym go nakładać?

By zastosowany puder wyglądał w najlepszy możliwy sposób, należy odpowiednio go nałożyć. To, czym i w jaki sposób nakładamy puder, ma naprawdę duże znaczenie! Warto pamiętać, że zawsze powinniśmy nakładać puder zgodnie z kierunkiem wzrostu niewielkich włosków na twarzy – dzięki temu uzyskamy naturalny efekt. 

Najbardziej naturalny wygląd makijażu uzyskamy, nakładając puder za pomocą pędzla. Jeśli zależy nam na lepszym kryciu lub możliwości aplikacji wielu warstw kosmetyków – lepiej zdecydować się na gąbeczkę lub puszek. 

Puder sypki – właściwości

Puder sypki jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów pudrów. Umożliwia perfekcyjne wykończenie makijażu i zmatowienie problematycznych stref twarzy. Nakładając go w odpowiedni sposób, unikniemy niekorzystnie wyglądającego efektu maski.

Puder sypki najlepiej jest nakładać za pomocą pędzla lub gąbeczki. Nadmiar produktu trzeba koniecznie zdmuchnąć, a dopiero potem przejść do aplikacji, wykonywanej kolistymi ruchami. Najważniejsze jest zastosowanie pudru w tak zwanej „strefie T” – na czole, środku nosa i brodzie, gdyż właśnie tam twarz najbardziej lubi się przetłuszczać. 

Jak wybrać dobry puder do twarzy?

Dobry puder nie uczula, nie tworzy efektu maski i przedłuża trwałość makijażu. Pasuje do naturalnego kolorytu naszej cery i nie podkreśla niedoskonałości oraz zmarszczek. Jak go wybrać? Oto kilka praktycznych wskazówek. 

Przede wszystkim – dobrze dobrany puder stapia się z odcieniem podkładu oraz cery. Istotna jest jakość produktu: kosmetyk z kiepskich składników na pewno nie będzie odpowiednio spełniał swojej roli. Przed dokonaniem wyboru musimy zastanowić się, na czym dokładnie nam zależy: czy chcemy zmatowić skórę, podkreślić kształt twarzy, czy może zależy nam na wysokim poziomie krycia? Istotne są nasze preferencje – to, czy chcemy móc robić makijaż naturalny i delikatny, czy raczej chcemy uzyskać wyrazisty efekt. Różne rodzaje pudru można także ze sobą łączyć w jednym makijażu!

Dobrze wykonany makijaż świetne maskuje wszystkie niedoskonałości i uwydatnia atuty urody. Kompletny make-up nie może powstać bez zastosowania pudru do twarzy – warto zadbać o właściwy dobór tego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *