Jakie efekty daje fotoodmładzanie?

Jakie efekty daje fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania polecić można każdemu, kto w sposób bezinwazyjny i bezpieczny pragnie poprawić kondycję skóry dotkniętej pierwszymi oznakami starzenia lub problemami, takimi jak przebarwienia czy rozszerzone pory. Silnie odmładzająca terapia laserowa zapewnia długotrwałe rezultaty i może być przeprowadzana na każdym miejscu ciała, choć zabieg najczęściej stosuje się na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Co sprawia, że jest tak skuteczna i jakie efekty daje?

Zabieg na przywrócenie młodego wyglądu skóry

Poprzez oddziaływanie lasera na wszystkie warstwy skóry dochodzi do efektu silnego odmłodzenia utrzymującego się przez wiele miesięcy po zabiegu. Wiązka lasera pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a także skraca już istniejące włókna kolagenowe, co prowadzi do widocznej poprawy napięcia i jędrności skóry. Głębokie zmarszczki i bruzdy zostają spłycone, a ich widoczność maksymalnie zmniejszona, dzięki czemu skóra zyskuje młody i świeży wygląd. Fotoodmładzanie z powodzeniem stosuje się w przypadku obwisłej skóry i wynikającej z tego zmiany owalu twarzy. Zabieg przywraca skórze elastyczność, doprowadzając do zauważalnej widoczności naturalnej linii żuchwy. Fotoodmładzanie nie tylko zapobiega, ale też odwraca skutki procesu starzenia się skóry.

Fotoodmładzanie dla zdrowej cery

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu fotoodmładzania są problemy skórne, takie jak rumień i niewielkie blizny potrądzikowe, a także objawy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, w tym powierzchowne przebarwienia i drobne popękane naczynia krwionośne. Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, działanie lasera prowadzi do ujednolicenia kolorytu skóry oraz usunięcia wszelkich niepożądanych zmian przebarwieniowych. Zabieg przeprowadza się też w celu zmniejszenia porów. W efekcie skóra zostaje oczyszczona, a jej struktura wygładzona, co sprawia, że wygląda na zdrową i odświeżoną.

Dlaczego fotoodmładzanie jest tak skuteczne?

Skuteczność fotoodmładzania zapewniona jest przez nieablacyjne działanie lasera Neodymowo-Yagowego, który prowadzi do liftingu termicznego bez ryzyka uszkodzenia tkanek skóry. To z kolei prowadzi do rozpoczęcia naturalnego, intensywnego procesu regeneracji i zwiększonej produkcji kolagenu. Wiązka lasera działa nie tylko na fibroblasty produkujące kolagen, ale również na melaninę, czyli naturalny barwnik, który nieprawidłowo nagromadził się w jednym miejscu, tworząc przebarwienia. Usunięcie go sprawia, że skóra w miejscu przebarwień jest rozjaśniona, a koloryt wyrównany.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *