Wykorzystanie lasera w usuwaniu blizn

Wykorzystanie lasera w usuwaniu blizn

Usuwanie blizn laserem to usługa, z której chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zmiany powstałe w różnych częściach ciała wyglądają nieestetycznie, czasem powodują dyskomfort, a niekiedy nawet powód do wstydu. Nie każdy potrafi je zaakceptować, w związku z czym tak dużo osób decyduje się na laseroterapię. Czy wiesz, w jaki sposób można szybko i skutecznie usunąć blizny? W artykule omawiamy wykorzystanie w tym celu lasera.

Przyczyn powstawania blizn jest wiele, najczęściej tworzą się na skutek doznanych urazów lub przebytych chorób. Mogą pojawić się w różnych częściach ciała, a im bardziej widoczne, tym mniej estetycznie wyglądają. Na ich usuwanie decydują się przede wszystkim osoby, które z ich powodu mają obniżone poczucie własnej wartości. Dużych rozmiarów blizny, widoczne z daleka, często stanowią powód kompleksów. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad ich usunięciem. Pracownik centrum medycznego Sublimed tłumaczy: Niektórzy decydują się na wykonanie operacji plastycznych, co nie zawsze przynosi pożądane efekty. Zdecydowanie lepiej sprawdza się metoda laserowa. Zastosowanie nowoczesnej technologii umożliwia usunięcie zmian z różnych partii ciała. Jest to bezbolesny oraz nieinwazyjny sposób.

Charakterystyka lasera wykorzystywanego do usuwania blizn

Do usuwania blizn wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2. Wyróżnia się falą o długości 10600 nm i innowacyjną technologią emisji lasera w postaci pixeli. Ma to wpływ na duży komfort pacjenta w trakcie wykonywania zabiegu. Budowa lasera sprawia również, że podczas jego stosowania nie dochodzi do przegrzewania tkanek, w związku z czym niepotrzebna jest długa rekonwalescencja. Zaletą lasera frakcyjnego wykorzystywanego do usuwania blizn jest także to, że pobudza on produkcję kolagenu, odpowiedzialnego przede wszystkim za elastyczność skóry. Laser CO2 ma pozytywne działanie na tkankę bliznowatą. Stymuluje ją do odnowy, a poza tym sprawia, że w jej miejscu wytwarza się nowa, zdrowa tkanka.

Po uszkodzeniu naskórka przez laser ma miejsce produkcja włókien kolagenowych oraz ogólna przebudowa skóry, w związku z czym po zabiegu znacznie lepiej się ona prezentuje. Przede wszystkim ulega napięciu i wygładzeniu. Głównym celem stosowania lasera CO2 jest spłycenie oraz rozjaśnienie blizn. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny, a co ważne dla wielu pacjentów – bezbolesny. Podczas jego wykonywania można odczuć jedynie szczypanie bądź pieczenie. Jeśli komuś to przeszkadza, możliwe jest zastosowanie środka znieczulającego lub użycie strumienia chłodnego powietrza, które przynosi ukojenie. W większości przypadków nie jest to jednak konieczne.

Materiał Partnera