Jaka lampa do sypialni? 5 propozycji lamp stojących i wiszących

Jaka lampa do sypialni? 5 propozycji lamp stojących i wiszących

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu, które trzeba koniecznie wyposażyć w odpowiednie oświetlenie. W sklepach można dostać najróżniejsze rozwiązania, które świetnie sprawdzą się w tym wnętrzu. Można stosować je jednocześnie lub zamiennie.

Lampy wiszące, czyli lampy sufitowe jako oświetlenie główne

Jaka lampa do sypialni? 5 propozycji to maksymalna ilość rodzajów oświetlenia, które świetnie odnajdzie się w tym pomieszczeniu. Na pierwszym miejscu warto postawić oświetlenie centralne. Lampa sufitowa powinna dobrze oświetlać całe pomieszczenie. Będzie przydawać się podczas wykonywania najróżniejszych czynności, wymagających dobrego oświetlenia wnętrza. Ponieważ będzie usytuowana w centralnej części sypialni, warto postawić na lampę w stylu glamour, jeśli oczywiście w tym też stylu jest urządzone całe wnętrze. Lampy glamour zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Lampy stojące na stoliki nocne

Praktycznie w każdej sypialni znajdują się szafki nocne. Warto mieć na nich lampki stołowe, które będą pełniły funkcję oświetlenia dodatkowego. Przydadzą się, gdy pojawi się potrzeba dodatkowego doświetlenia pomieszczenia, czy oświetlenia tylko części sypialni podczas czytania książki. Światło takiej lampki nocnej powinno być jasne.

Lampa wisząca na ścianie – kinkiety

Chcąc przyczynić się bardziej do wystroju sypialni, czyli poprzez oświetlenie wpłynąć na wygląd pomieszczenia, warto wybrać lampy wiszące, ale na ścianach. Są to tak zwane kinkiety. Powinny mieć ciepłą barwę światła. Najlepiej, aby nie świeciły zbyt mocno. Wówczas stworzą w sypialni wyjątkowy klimat, nastrój.

Lampka nocna na podłogę

Ciekawą propozycją do sypialni może być też lampka podłogowa. Można postawić ją przy łóżku zamiast lampki na szafce nocnej. Albo umieścić ją z dala od łóżka, przy fotelu i małym stoliku ze stertą ulubionych książek. Wszystko zależnie od tego, jak ta sypialnia wygląda i jak dużo jest w niej miejsca.

Oświetlenie sypialni dekoracyjne

Konkretne modele lamp mogą mieć korzystny wpływ na wystrój sypialni. Warto więc wybrać oświetlenie, które będzie pełniło funkcję dekoracji. Mogą to być najróżniejsze lampki typu girlanda. Wybór jest naprawdę duży, więc każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązania.

Wybór oświetlenia odpowiedniego do zastosowania w sypialni jest bardzo duży. Popularnością dziś cieszą się także lampy z czujnikiem ruchu. Choć te nie zawsze sprawdzają się w tego typu pomieszczeniach. Warto natomiast zastosować je w łazience albo w przedpokoju prowadzącym do sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *