Majówka z nutą ekstremy? Dlaczego nie!

Majówka z nutą ekstremy? Dlaczego nie!

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, zatem to doskonała okazja, aby przemyśleć, jak chcemy go spędzić. Jednak siedzeniu na kanapie i objadaniu się chipsami mówimy stanowcze „nie”. Na pewno warto pomyśleć nad majówką, ale z nutą ekstremy, czyli z ekstremalnymi przeżyciami i doznaniami. Jeżeli lubicie się dobrze bawić, ale też macie ochotę przeżyć przygodę życia, to koniecznie skorzystajcie z naszych pomysłów. Świetna zabawa gwarantowana.

Przyjemność w bardziej ekstremalnym wydaniu

Jeżeli pracujecie dużo, a jedynym o czym myślicie po powrocie do domu jest odpoczynek na kanapie, to nie ma się co oszukiwać, ale nie prowadzicie zbyt ciekawego stylu życia, a wręcz przeciwnie. Ale można to zmienić i zamiast domatorem stać się przez jeden weekend w roku miłośnikiem ekstremalnych przygód. Oczywiście jest duża szansa, że gdy połkniecie bakcyla, to będziecie mieć częstą ochotę na takie przygody. Zatem czas przejść do konkretów. Na pewno doskonale sprawdzi się jazda na rowerze. Pomyślicie pewnie, że jazda na rowerze jest przyjemna, ale jednak nie ma w niej nic z ekstremy – nic bardziej mylnego, wszak doskonale sprawdzi się jazda po górach. Rzecz jasna potrzebne są dobre rowery górskie, wszak bezpieczeństwo, wygoda, ale i komfort są ważne. Nie zapomnijcie jeszcze o kasku i ochraniaczach. A potem…oczywiście małym, a może raczej większym trening. Jednak gwarantujemy, że przyjemność, jaką niesie ze sobą jazda w trudnych warunkach jest olbrzymia. Poczujecie adrenalinę, ale i endorfiny zarazem. Zatem nie ma na co czekać, tym bardziej że taki jednoślad wcale nie musi być bardzo drogi. Rower górski do kupienia w Warszawie, Katowicach i zapewne w każdym innym mieście także jest dostępny. Zatem nie czekajcie, ale zacznijcie ćwiczyć. Tym bardziej, że jedna jazda Wam nie wystarczy i najchętniej będziecie wracać co tydzień na ekstremalną przejażdżkę. A więc kanapie powiecie w pełni świadomie „bye bye” i od dnia majówki zaczniecie prowadzić nader emocjonujący tryb życia.

Skok na bungee

Nie tylko rowery górskie można łatwo kupić, by poczuć emocje. Owszem następnej atrakcji nie kupicie na własność, ale przez kilkanaście sekund poczujecie tak intensywne uczucia, których emocje pozostaną w Was na dłużej, a wręcz na bardzo długo. Otóż wystarczy tylko wykupić skok na bungee. Emocje będą duże i zapewne, gdy już będziecie na wieży, to dwa razy zastanowicie się, czy warto skoczyć, ale gwarantujemy, że powinniście spróbować, wszak należy pokonywać swoje strachy i czerpać z życia przyjemność, a kilkusekundowy lot z dobrą asekuracją, choć pozornie wydaje się straszny, daje sporo emocji, frajdy, przyjemności, a przy tym adrenaliny. Warto jeszcze wiedzieć, że skok na bungee dostępny jest zasadniczo w wariantach. Otóż taśma może być owijana wokół kostek, ale też na biodrach, stosuje się także specjalną uprząż na kostki czy korpus. Oczywiście skacząc z zastosowaniem uprzęży na nogach zakłada się jeszcze uprząż asekuracyjną na biodra lub korpus.

Lot w tunelu aerodynamicznym, czyli aktywność z adrenaliną na miarę wysokich oczekiwań

W naszym zestawieniu nie mogło jeszcze zabraknąć lotu w tunelu aerodynamicznym. W takim tunelu występuje stały ruch powietrza i prędkość powietrza osiąga nawet 310 km na godzinę. Dzięki temu można odczuć tak duże emocje. Pierwszy lot zawsze odbywa się z instruktorem, który nauczy Was odpowiedniej techniki lotu, a więc nie tylko wznoszenia się czy spadania, ale też przyjmowania figur. Oczywiście w tunelu jest głośno, stąd komunikacja odbywa się poprzez znaki. Stąd rzecz jasna konieczne jest przeszkolenie i przejście krótkiego szkolenia, gdzie dobrany będzie też kombinezon.

Spacer w chmurach, czyli po wieży widokowej i ekstremalny zjazd zjeżdżalnią

Oczywiście w naszym zestawieniu nie może zabraknąć Sky Walk w Świeradowie-Zdroju. Piękne widoki, emocje, długa trasa, a na końcu jeszcze szklana platforma. Emocje są nie do opisania, zatem warto je przeżyć. Wycieczka kończy się szybki zjazdem aż 105 metrową zjeżdżalnią, choć można pokonać trasę w ten sam sposób, czyli idąc po platformach i podziwiając przyrodę.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *