10 najlepszych filmów świątecznych do obejrzenia z nastolatkiem

10 najlepszych filmów świątecznych do obejrzenia z nastolatkiem

Co powiecie na mały powrót do przeszłości? Oto krótka lista najlepszych filmów świątecznych dla nastolatków, które powinny nas wszystkich zachęcić w okresie świątecznym do do spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

Wigilijny Show (1988)

Samolubny i cyniczny dyrektor telewizji zostaje nawiedzony przez trzy duchy niosące lekcje w Wigilię. Podziel się odrobiną historii ze swoim cynicznym nastolatkiem. Świetny Bill Murray w tym ujęciu klasycznej opowieści o panu Scrooge to absolutnie obowiązkowa pozycja na święta.

Szklana Pułapka (1988)

John McClane, oficer NYPD, próbuje uratować żonę Holly Gennaro i kilka innych osób, wziętych jako zakładnicy przez niemieckiego terrorystę Hansa Grubera podczas świątecznego przyjęcia w Los Angeles.

W Krzywym Zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju (1989)

Clark Griswold stara się uczynić Boże Narodzenie dla całej rodziny klimatycznym przeżyciem, ale w tej klasycznej komedii świątecznej nic nie idzie zgodnie z jego planem.

Wesołych Świąt (2006)

Dwóch sąsiadów rywalizuje ze sobą we wszystkim, po tym, jak jeden z nich dekoruje swój dom na święta tak jasno, że można go zobaczyć z kosmosu.

Ekspres polarny (2004)

Młody chłopiec wyrusza w magiczną przygodę na Biegun Północny na pokładzie Ekspresu Polarnego. Podczas tej przygody uczy się o przyjaźni, odwadze i duchu świąt Bożego Narodzenia. Ten film stał się jednym z naszych ulubionych filmów oglądanych w Wigilię. „Rzecz o pociągach… nie ma znaczenia, dokąd jadą. Liczy się decyzja, żeby do niego wsiąść.” Więc, wszyscy wsiadać!

Elf (2003)

Ten zabawny film świąteczny opowiada o młodej sierocie, która przez pomyłkę wpełza do worka Mikołaja z prezentami i zostaje przetransportowana z powrotem na Biegun Północny i wychowana jako elf. Po latach Buddy dowiaduje się, że tak naprawdę nie jest elfem i wyrusza w podróż do Nowego Jorku, aby odnaleźć swoją prawdziwą tożsamość.

Fred Claus (2007)

Z dwóch braci Claus, Fred jest awanturnikiem i przeciwieństwem swojego świętego brata, Mikołaja. Kiedy Freda wpada w duże kłopoty, ratuje go Mikołaj i przenosi na Biegun Północny, aby odpracował dług poprzez tworzenie zabawek, ale to dopiero początek jego problemów…

Dr. Seuss „Jak Grinch ukradł święta” (2000)

Stwór ma zamiar ukraść Boże Narodzenie, bo szczerze go nienawidzi. Genialna rola Jimma Carrey’a, a film to absolutnie obowiązkowa pozycja na święta.

Santa Clause (1994)

Kiedy człowiek nieumyślnie zabija Mikołaja w Wigilię, znajduje się w magiczny sposób na jego miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *