Eleganckie ubrania męskie. Jakich nie może zabraknąć w Twojej szafie?

Eleganckie ubrania męskie. Jakich nie może zabraknąć w Twojej szafie?

Elegancka moda męska jest niezwykle zróżnicowana. Szykowny strój możemy stworzyć z różnych elementów, ale istnieją takie ubrania, których po prostu nie może zabraknąć w garderobie dżentelmena. Jak wybrać marynarkę, spodnie i koszulę? Jakich dodatków nie może zabraknąć w męskiej garderobie? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając poniższy miniporadnik!

Elegancka odzież męska – spodnie, koszula i marynarka

Swoistym must have dla każdego mężczyzny, który pragnie ubierać się modnie, będą odpowiednie, eleganckie spodnie, koszula i marynarka. To trio, które zapewnia pełny szykowny strój, ale jednocześnie elementy, które zawsze świetnie odnajdą się w otoczeniu innych. Eleganckie ubrania męskie rozpoznamy przede wszystkim po materiale, z których są uszyte. Przykładowo, najbardziej szykowne spodnie powinny być uszyte z wełny i zaprasowane w kant. W zależności od typu sylwetki i wyglądu dla niektórych panów najbardziej uniwersalne będą odcienie szarości, inni zaś będą gustować w klasycznej czerni. Odmiany ze wzorami uchodzą za mniej formalne, ale nie powinno ich zabraknąć w męskiej szafie.

Spodnie garniturowe to błędne określenie, które przyjęło się ze względu na to, że najczęściej zakładana jest do nich koszula i marynarka. Niemniej jednak w te dwa ostatnie elementy ubioru także należy się wyposażyć – to baza dla tego, jak prezentuje się elegancka moda męska. Wyróżniamy mnóstwo rodzajów męskich marynarek: jednorzędowe i dwurzędowe, zapinane na jeden, dwa lub trzy guziki, ze szlicem z tyłu, bez lub z dwoma szlicami. Jeśli jednak chodzi o styl, wiele zależy od indywidualnych preferencji. Odwiedzając sklep z elegancką odzieżą męską, warto zwrócić uwagę na materiał. Pod tym względem zaleca się wybierać między bawełną, wełną, satyną i lnem (na okres wiosenno-letni).

Podobnie sytuacja wygląda z męskimi koszulami, które – wbrew rosnącej popularności syntetyków – powinny być uszyte wyłącznie z naturalnych tkanin. Domieszka kaszmiru, lnu lub satyny z pewnością dodaje komfortu użytkowania i szlachetności, którą charakteryzuje się najwyższej jakości elegancka odzież męskaSklep internetowy PewienPan to miejsce, w którym bez trudu znajdziesz najlepszą modę męską. Przekonaj się o tym już teraz, sprawdzając szczegóły na stronie: https://pewienpan.pl!

stylowy mężczyzna

Moda męska – dodatki podkreślające stylizację

Eleganckie ubrania męskie nie stworzą efektownego stylu, jeśli zapomnimy o pewnych kluczowych dodatkach. Podstawą będzie krawat, a właściwie kilka ich rodzajów, dopasowanych do konkretnych marynarek i koszul. Najbezpieczniejszym wariantem będzie klasyczny krawat o szerokości 6 – 7 cm, choć panowie o bardzo szczupłej sylwetce mogą standardowo wyglądać znacznie lepiej w wersjach uszczuplonych. Jedwabne krawaty bez wzoru w ciemnej kolorystyce uchodzą za najbardziej formalne, podczas gdy bawełniane, wełniane i lniane krawaty z wzorami sprawdzą się w stylizacjach casualowych. Na tym przygoda z dopasowywaniem ulubionych akcesoriów bynajmniej się jednak nie kończy. Moda męska nie byłaby kompletna, gdyby nie spinki do mankietów i krawatów, eleganckie paski do spodni lub szelki. Nie można także zapomnieć o wyborze odpowiedniego obuwia, o wyborze którego można napisać osobny poradnik!

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *