Żakiet jako element kobiecego stroju biznesowego

Żakiet jako element kobiecego stroju biznesowego

Żakiet jest dla wielu kobiet jednym z podstawowych elementów stroju do pracy. Doskonale sprawdza się zarówno jako dodatek do spodni, jak i sukienki czy spódnicy. Można założyć go do biura, na ważne spotkanie biznesowe, czy egzamin. Przyda się zawsze wtedy, gdy chcemy wyglądać profesjonalnie i elegancko. W poniższym artykule podpowiadamy jak wybrać odpowiedni żakiet i z czym go łączyć.

Czym charakteryzują się żakiety?

Żakiety bywają mylone z marynarkami i nic dziwnego – obecnie dostępnych jest bardzo dużo wzorów i fasonów pierwszych, jak i drugich. Czasem formy zacierają się, ponieważ projektanci bawią się konwenansami, wprowadzając różne modyfikacje do swoich projektów. Zmieniają długość marynarek i żakietów, lansują modele oversize, dodają elementy ozdobne w postaci np. przeszyć. Bawią się nie tylko formami, ale też eksperymentują z materiałami, kolorami i wzorami. Dzięki temu zarówno marynarki, jak i żakiety sprawdzają się nie tylko w stroju biznesowym, ale bywają wykorzystywane również do stylizacji casualowych. Duży wybór żakietów znajdziemy np. w internetowym sklepie odzieżowym Afordyta.

Klasyczne, eleganckie żakiety nie wychodzą jednak z mody. Są praktyczne, wygodne i uniwersalne. Można je nosić jako integralną część stroju do pracy oraz jako okrycie wierzchnie w chłodniejsze dni. Żakiety różnią się od marynarek przede wszystkim długością oraz wcięciem w talii. Z reguły sięgają do bioder, podkreślając sylwetkę. Mogą być zapinane lub nie. Modele z zapięciem wyposażone są w guziki, haftki lub nawet zamek.

Jak wybrać żakiet do pracy?

Klasyczny żakiet damski jest takim elementem garderoby, który bardzo łatwo dobrać zarówno do figury, jak i ubrań, które mamy w szafie. Aby żakiet dobrze się układał, wystarczy zwrócić uwagę na jego rozmiar – zbyt mały będzie marszczył się nieestetycznie i krępował ruchy. Z kolei za duży może poszerzać ramiona i wyglądać nieelegancko. Przed zakupem wybranego modelu warto zmierzyć się miarką krawiecką i porównać wymiary z rozpisanymi w tabeli rozmiarów lub opisie produktu. Wybierając żakiet, warto również przyjrzeć się rękawom – powinny być dobrze dopasowane na szerokość oraz długość. 

Szukając odpowiedniego żakietu, dobrze jest zastanowić się, z jakimi elementami garderoby go połączymy. Jeśli nie decydujemy się na zakup kompletu (np. żakiet plus spodnie), możemy dobrać go do ubrań z podobnych materiałów i w zbliżonych lub kontrastujących kolorach. Jako wybór do biura doskonale sprawdzą się kolory: beżowy, granatowy, szary, czarny i biały. Możemy z powodzeniem je łączyć, np. dobierając szary żakiet do granatowych spodni.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *