Co to jest sapioseksualizm?

Co to jest sapioseksualizm?

Z definicji, sapioseksualista to ktoś, kto uważa inteligencję za seksualnie atrakcyjną lub podniecającą.

Słowo sapioseksualista wywodzi się od łacińskiego słowa „sapien”, które oznacza mądry i „sexualis”, które oznacza seksualny. Sapioseksualizm jest wciąż dość nowym słowem, ponieważ po raz pierwszy użyto go w 2004 roku.

Każdy może identyfikować się jako sapioseksualista, jako że zarówno heteroseksualiści jak i osoby LGBTQIA+ mogą się tak identyfikować.

Zrozumienie sapioseksualizmu

Dla sapioseksualistów wszystko zaczyna się i kończy na mózgu. Dla sapioseksualistów intelekt stymuluje atrakcyjność seksualną. Przyjrzyjmy się co to znaczy być sapioseksualistą.

Zaczyna się od mózgu

Ponieważ sapioseksualiści są przyciągani przez intelekt, nie możesz być sapioseksualistą bez uruchomienia mózgu. Nie ma pożądania, lubienia, pragnienia czy satysfakcji seksualnej, jeśli mózg nie został najpierw pobudzony na poziomie intelektualnym.

Każdy może być sapioseksualistą

W przeciwieństwie do ograniczeń związanych z płcią, sapioseksualizm nie ma żadnych ograniczeń. Możesz lubić mężczyzn, kobiety, osoby transseksualne, biseksualne lub jakąkolwiek osobę o dowolnej płci lub tożsamości seksualnej.

Sapioseksualiści skupiają się na wewnętrznym funkcjonowaniu umysłu danej osoby bardziej niż na jej wyglądzie zewnętrznym.

Seksualność staje się mniej istotna

Kiedy sapioseksualiści szukają partnera, skupiają się bardziej na inteligencji swojego potencjalnego partnera niż na jego wyglądzie. Oznacza to, że powierzchowne cechy, takie jak kształt ciała, rozmiar czy rysy twarzy schodzą na dalszy plan.

Jak rozpoznać, czy jesteś sapioseksualistą?

Przyjrzyjmy się niektórym wspólnym cechom sapioseksualistów. Jeśli zgadzasz się z większością poniższych stwierdzeń, jest duża szansa, że jesteś sapioseksualistą.

Preferujesz głębokie rozmowy

Jeśli nie ma dla ciebie nic lepszego niż angażowanie się w intelektualną rozmowę, to zdecydowanie jesteś sapioseksualistą. Sapioseksualiści czują się przyciągani przez innych ludzi, którzy potrafią skutecznie wyrażać się w sposób elokwentny i słuchać, jak ty robisz to samo.

Wierzysz, że inteligencja jest bardziej seksowna niż ciało

Sapioseksualiści cenią sobie inteligentny umysł ponad seksowne ciało. Więc jeśli jesteś bardziej zainteresowany tym, jakie są przekonania danej osoby, za czym się opowiadają i jesteś podekscytowany, aby dowiedzieć się o ich moralności, wartościach, zainteresowaniach, to zdecydowanie jesteś sapioseksualistą.

Twoja idealna pierwsza randka to przytulna księgarnia

Jeśli wolisz ciche randki bez rozpraszania się i przerywania, abyś mógł zaangażować się w intelektualną rozmowę z potencjalnym partnerem – prawdopodobnie jesteś sapioseksualistą. Podobnie, sapioseksualiści prawdopodobnie będą woleli mniejsze, intymne miejsce na pierwszą randkę niż głośna knajpa.

Najlepsze miejsca do poznawania Sapioseksualistów

Podczas gdy nie jest trudno określić czy jesteś sapioseksualistą, może być trudno znaleźć podobnie myślące osoby.

Dla większości, kluby, bary, salony, koncerty i wydarzenia sportowe są kluczowymi miejscami, w których można spotkać samotnych ludzi, ale jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem ludzi z dużą wiedzą i mądrością, czytaj dalej, aby poznać kilka propozycji miejsc.

W bibliotece

Nie ma lepszego miejsca, aby spotkać się z osobą kierującą się intelektem niż biblioteka. Możecie wybrać kilka książek, znaleźć miły, mały kącik i poznać się nawzajem. A co najlepsze? To nic nie kosztuje!

Online

Internet daje wiele możliwości poznawania ludzi. Na przykład, można spróbować randki online, łącząc się z nowymi ludźmi na portalach społecznościowych, lub można spróbować biorąc udział w zajęciach online.

Istnieją również grupy, w których można spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, a nawet fora stworzone specjalnie dla ludzi o określonych zainteresowaniach. Możliwości w sieci są nieograniczone!

Kolega kolegi

Ten oldschoolowy aspekt może nadal działać na twoją korzyść. Sapioseksualiści zazwyczaj mają problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera, ale znajomi mogą być świetnymi pośrednikami. Kto wie? Możesz mieć kolegę, który zna kogoś, kto jest idealnym partnerem dla ciebie.

W Twojej ulubionej restauracji

Czy kiedykolwiek zabrałeś siebie na randkę? Jeśli nie, oto dlaczego jest to najlepsza rzecz do zrobienia. Jeśli pójdziesz solo do jednej ze swoich ulubionych restauracji, możesz spotkać inną osobę, która również kocha tę restaurację. Następnie, można zarówno usiąść i porozmawiać o tym, dlaczego lubisz tu przychodzić. Zawsze fajnie jest połączyć się przez wspólną miłość do jedzenia.

Robienie swojej ulubionej rozrywki

To wręcz zbyt oczywiste. Cokolwiek co sprawia, że pływasz w dopaminie, jest miejscem, gdzie powinieneś iść, aby spotkać swoją idealną bratnią duszę.

Sapioseksualiści często lubią odosobnienie i rozpieszczanie, więc miejsca takie jak spa, salony fryzjerskie, salony paznokci, studia jogi, muzea, galerie sztuki, sztuki teatralne i miejsca z muzyką na żywo są świetnymi miejscami do szukania innych singli.

W swoim sąsiedztwie

Byłbyś zaskoczony jak wielu samotnych sapioseksualistów jest w odległości spaceru od ciebie. Z letnim upałem, możesz wybrać się na poranny lub wieczorny spacer, aby trochę poćwiczyć i poznać nowych ludzi.

Podsumowanie

Jeśli ustaliłeś, że jesteś sapioseksualistą, to jesteś o krok bliżej do zrozumienia siebie i określenia czego chcesz od potencjalnego partnera. Kiedy wiesz kim jesteś i czego chcesz od związku, prawdopodobnie osiągniesz więcej sukcesów w swoim życiu randkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *