Okulary do grania na komputerze — jakie wybrać?

Okulary do grania na komputerze — jakie wybrać?

Często gry komputerowe to nie hobby, ale coraz częściej jedno z głównych narzędzi pracy. Dochody, które zapewniają graczom e-sportowym w Polsce od 2019 roku są szacowane na ponad 14.5 miliona dolarów, a ich liczba wzrasta, Z roku na rok przybywa graczy, jak i pieniędzy z owego sportu. Gracze, którzy pracują online, przebywają powyżej 7 godzin w ciągu dnia przed ekranem. Możemy, zacząć się domyślać jak działa, to na ich wzrok i utrudnienia w owej pracy. Jak zadbać o oczy podczas kilkugodzinnej sesji w ciągu dnia przed ekranem komputera?

Jak dużo czasu gracze spędzają przed komputerem?

Badania, które zostały przeprowadzone na ogólnym rynku światowym graczy, wykazały, że jeden gracz poświęca na grę od 1 godziny do 2 godzin bez przerwy. Sesja podczas grania, a średnia wyliczona z deklaracji najdłużej spędzonego czasu podczas gry to ponad 4.5 godziny. Coraz częściej źle wpływa to na wzrok gracza, który nie może się skoncentrować podczas sesji. Jednak nawet rozwój technologii, który gwarantuje nam coraz to nowsze rozwiązania problemu, to i tak nie pomoże on w 100% graczowi, który spędza od 1 godziny do 2 godzin bez przerwy przed monitorem. Dodatkowo w gry, jakie grają zawodowi e-sportowcy są bardzo zmienne i ruchliwe, co powoduje jeszcze większe ryzyko na pogorszenie wzroku. Warto dlatego zaopatrzyć się w porozumieniu z okulistą i specjalistą w okulary antyrefleksyjne.

Zobacz też: Rich text editor

Najlepszy wybór podczas grania na komputerze

Najlepszym wyborem dla gracza okażą się okulary antyrefleksyjne, które wspomogą jego dotychczasową pracę dzienną, która opiera się na pracy przed monitorem komputera. Zapewnią komfort i większą wygodę pracy. Podczas wyboru okularów warto jednak przeprowadzić wywiad środowiskowy ze specjalistą, a także udać się na badania okulistyczne, które pomogą podczas wyboru okularów. Dobrze dobrane okulary zaczną przynosić efekty takie jak:

  1. Mniej zmęczony wzrok
  2. Mniej bolące oczy
  3. Mniej swędzące oczy
  4. Większa koncentracja podczas gry
  5. Zwiększenie wydajności wzroku

Pomogą również w zachowaniu dobrej jakości widzenia, która jest narażona podczas gier przy tak dużej ilości czasu wykonywanych przez e-sportowców. Można zauważyć, że od 2019 do 2022 roku coraz więcej takich graczy stosuje już okulary, które zapobiegają pogłębiającej się wadzie wzroku. Podczas badań ustalono, że ponad połowa e-sportowców ma problemy ze wzrokiem, a 40% zaczęło nosić już specjalne okulary antyrefleksyjne do komputera stworzone po to, by światło z ekranu nie szkodziło wzrokowi. Przy kolejnych 10% nie stwierdzono żadnej wady, ale i tak zalecono im noszenia okularów specjalnych pod kątem ich pracy. Wracając do pytania, jakie okulary warto wybrać. Dobrym wyborem będą okulary antyrefleksyjne, które pomogą przy pracy.

Materiał Partnera