Ashes of Creation od Intrepid Studios

Ashes of Creation od Intrepid Studios

Ashes of Creation  jest to gra z gatunku MMORPG osadzona w klasycznym świecie fantasy. Oferuje ona graczom olbrzymi świat, na którego kształt i losy w dużej mierze wpływać będą poczynienia graczy. Produkcja została ufundowana za pomocą serwisu Kickstarter co już można uznać za duży sukces,

Założenia gry

Tytuł ten będzie klasyczną grą MMO, której serwery będą mogli odwiedzić gracze z całego świata. Za produkcję gry odpowiedzialne jest Intrepid Studios. W skład tego dewelopera wchodzą weterani branży pracujący wcześniej nad tytułami uznawanymi dziś za klasykę gatunku. Możemy się więc spodziewać, że Ashes of Creation będzie powrotem do klasycznego postrzegania gatunku MMORPG.

Świat gry jaki przyjdzie zwiedzić graczom to klasyczne fantasy. Przetrwały w nim jedynie resztki dawnych cywilizacji, wyniszczonych przed pradawne siły zła. Ponowne obejmować terenów przez frakcje spowodowało przebudzenie dawnego zagrożenia, z którym przyjdzie się zmierzyć graczom. Do dyspozycji graczy zostanie oddane osiem ras składających się z cztery podgatunki. Jak przystoi na grę MMO, już podczas tworzenia postaci gracze zdecydują o jej cechach, które w przyszłości będą rzutowały na rozgrywkę. Twórcy oddadzą w nasze ręce również, możliwość wybrania klas pobocznych. Takie rozwiązania zapewniają dużą elastyczność w grze stworzoną postacią. Połączenie magii oraz oręża nie będzie więc niczym trudnym.

Ashes of Creation zapewnia graczom możliwość kreowania świata w bardzo znaczącym stopniu. Twórcy zapowiadają możliwość budowy własnych osad, które z czasem będzie można rozwinąć w wielkie metropolie. Gracze będą mogli obejmować we władanie ziemię by móc na niej np. zająć się hodowlą zwierząt lub rolnictwem. Ci, którzy zdecydują się na życie mieszczanina, znajdą zajęcie w bardziej wyspecjalizowanych branżach np. w kowalstwie. W świecie znajdować się będą również ogromne twierdze, których zajmowanie będzie łakomym kąskiem dla liczących się gildii. Po przejęciu ziemi z fortecą gracze będą musieli postarać się ją utrzymać bowiem ich posiadanie daje duże możliwości kontroli dużych połaci terenu.

Rozgrywka

Gracze będą mogli w Ashes of Creation grać zarówno w trybie PvE oraz PvP. Pierwszy z nich skupi się na zmaganiach graczy z fantastycznymi potworami zamieszkującymi świat. Na czele tych bestii stać będą smoki. Za kontrolę tych stworów odpowiedzialna będzie sztuczna inteligencja. Jak w innych grach z gatunku, zabijanie. wrogich potworów będzie nagradzać graczy dużą ilością przedmiotów potrzebnych chociażby, do wytwarzania przedmiotów takich jak zbroje i miecze.

Drugim trybem w jakim zmierzyć się będą gracze jest PvP. Tym razem gracze będą rywalizować pomiędzy sobą. Może dochodzić więc do kameralnych pojedynków, sprawdzających indywidualne umiejętności graczy. Jednak to walki pomiędzy frakcjami będą główną atrakcją trybu PvP. W walkach takich będzie mogło brać udział kilkaset graczy na raz. Wyniki tych bitew będą decydowały o tym, kto zawładnie terenem spornym.

Ashes of Creation nie zabraknie oczywiście postaci niezależnych, które będą zlecać różne zadania do wykonania. Wyjątkową rzeczą jednak dla tego tytuły jest, że losy postaci niezależnych również są uwarunkowane poczynaniami graczy.  Aby rozwijać osady gracze będą organizować karawany, które mogą stać się celem grup bandytów. Sprzedaż takich surowców pochodzących z innej części mapy może być świetnym pomysłem na biznes. Dlatego właśnie, ważne będzie ich zabezpieczanie.

Każdy serwer będzie inni. Dzięki dużemu wpływowi graczy na rozwój świata, mapy poszczególnych serwerów znacząco będą od siebie odbiegać. Nie zabraknie również zdarzeń generowanych losowo takich jak np. wybuchy wulkanów. Całość gry jest opatrzona nowoczesną, miła dla oka grafiką. Zaawansowane systemy odpowiedzialne za detale otoczenia, sprawiają, że ciężko jest zarzucić tej produkcji w kwestii grafiki. Gra ma zadebiutować w 2022 roku i z pewnością okaże się dużym hitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *