Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Spódnica damska to podstawowy element każdej kobiecej garderoby. Odpowiedni fason może uwydatnić atuty sylwetki i zamaskować ewentualne jej mankamenty. Uniwersalna spódnica pasuje do różnych stylizacji i wielu okazji, dlatego jest to ulubiony strój kobiet. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób dobrać spódnicę odpowiednio do sylwetki.

Zasady doboru spódnicy do sylwetki

Szerokie uda, płaskie pośladki czy też duże biodra to nie problem, pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy fason spódnicy do kształtów naszego ciała. Przykładowo kobiety o sylwetce kolumny, czyli szczupłej i chłopięcej figurze, powinny nosić spódnice podkreślające krągłości, a więc modele plisowane lub spódnice typu bombki.

Szerokie biodra charakterystyczne dla kobiet o figurze gruszki można zamaskować, sięgając po spódnice trapezowe oraz luźne fasony o prostym kroju. Z kolei posiadaczki figury typu klepsydra mogą przebierać w dowolnych krojach – proporcjonalna figura nie wymaga maskowania niedoskonałości, ale najlepiej postawić na fasony akcentujące talię lub ołówkowe spódnice, które świetnie podkreślą figurę.

Z kolei posiadaczki wąskich bioder powinny eksponować wcięcie w talii, w czym pomogą długie spódnice z plisami lub falbanami. Kobiety o sylwetce jabłka o szczupłych łydkach i szerokich udach powinny nosić spódnice do kolan. Zbyt krótkie kroje wyeksponują niepotrzebnie uda, a zbyt długie skrócą optycznie sylwetkę.

Spódnice na każdą sylwetkę w różnych wzorach i fasonach dostępne są w sklepie internetowym Bien Fashion. Oprócz spódnic w asortymencie sklepu znaleźć można różne rodzaje bluzek, w tym również wygodne bluzki damskie do pracy, a także marynarki, legginsy i okrycia wierzchnie.

Dlaczego należy dobierać spódnicę do figury?

Spódnica to podstawowy element kobiecego stroju. Chętnie po nią sięgamy, tworząc outfit do pracy czy też na wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Warto zatem zadbać, aby garderoba podkreślała to, co w nas najpiękniejsze i maskowała drobne mankamenty. Przykładowo osoby o szerokich udach powinny unikać zbyt krótkich spódnic, a kobiety z szerokimi biodrami nie powinny ich dodatkowo eksponować. Stosowanie odpowiednich zasad ubioru pozwoli czuć się bardziej komfortowo. Zwłaszcza że właściwie dobrana spódnica umożliwi optyczne wydłużenie sylwetki lub przywrócenie zaburzonych proporcji ciała.

Reasumując, spódnica to ważny element garderoby, który decyduje o naszym wizerunku. Wbrew pozorom dobór odpowiedniego fasonu do kształtu sylwetki nie jest zbyt trudny. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *