Jakie buty na siłownie wybrać? Propozycje dla kobiet

Jakie buty na siłownie wybrać? Propozycje dla kobiet

Buty na siłownię powinny być odpowiednio dobrane: w końcu wyciskając z siebie siódme poty w trakcie treningu nade wszystko chcemy zachować komfort, zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając buty na siłownię, a także jakie modele są godne uwagi.

Buty na siłownię – co ma znaczenie?

Wybór odpowiedniego obuwia na siłownię to połowa sukcesu. Warto bowiem pamiętać, że niezależnie od tego, czy wybieramy się na fitness, czy może raczej planujemy udać się na część kardio lub poćwiczyć z ciężarami – przez większość czasu stopy stykają się z podłożem i są zdecydowanie bardziej narażone na różnego rodzaju kontuzje niż na co dzień.

Dlatego też wybierając buty na siłownię warto zwrócić szczególną uwagę na to, by buty były:

– odpowiednio wyprofilowane – czasy, kiedy obuwie było produkowane na jedną, standardową szerokość stopy już minęły. Dziś producenci zdają sobie sprawę z tego, że każda noga jest inna, dzięki czemu każdy może dobrać obuwie, które zapewni mu komfort, a także odpowiednie podtrzymanie stopy;

– sznurowane – dzięki sznurówkom możemy dodatkowo zabezpieczyć stopy przed przypadkową kontuzją. Odpowiednio podtrzymywane, stopy pewnie trzymają się podłoża, a my zyskujemy możliwość większego panowania nad swoimi ruchami, a także ochronę;

– stworzone do aktywności – chodzi o to, by obuwie oferowało odpowiednią amortyzację. Ma to duże znaczenie podczas intensywnych zajęć fitness, gdy skaczemy i poruszamy się dynamicznie, ale również w trakcie pracy z ciężarami.

Dobrze dobrane obuwie sportowe to połowa sukcesu. Szeroki wybór dobrej jakości modeli można znaleźć np. na stronie https://nbsklep.pl/damskie/obuwie/treningowe, gdzie dostępne są buty stworzone specjalnie z myślą o aktywnych fizycznie kobietach.

Jaki model butów warto wybrać?

Wiemy już, jakie cechy powinno spełniać obuwie, by zapewnić nam maksimum komfortu podczas treningu na siłowni. Jednak jakie modele są warte rozważenia?

Wśród ciekawych propozycji znajdują się np. New Balance z serii 530. To buty, które mogą być noszone zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, co oznacza, że wyróżniają się prostym, uniwersalnym krojem. Zdecydowaną zaletą tego modelu jest dbałość o zapewnienie odpowiedniej wentylacji, a także zastosowanie technologii ABZORB, odpowiadającej za poprawę amortyzacji.

Panie, które preferują nieco bardziej przykuwające uwagę obuwie powinny zastanowić się np. nad modelem NERGIZE. Lekkie, wyjątkowo stabilne obuwie jest wykonane z materiału zapewniającego optymalną cyrkulację powietrza, a całość oferuje nie tylko wygodę, ale również doskonały wygląd.

Ciekawym wyborem może okazać się także model Fresh Foam 1880. Te lekkie buty wyposażone w anatomiczny kołnierz świetnie trzymają stopę, a technologia podeszwy Walking Strike Path pozwala na zachowanie naturalnego ruchu stopy w obuwiu.

Dobrze dobrane obuwie na siłownię to komfort, ale również stylowy wygląd i tym samym pewność siebie. Jeden z opisanych powyżej modeli to świetny wybór, by zachować komfort w trakcie treningu. Jeśli jednak żaden z nich nam nie odpowiada – podczas wyboru pamiętajmy o opisanych powyżej zasadach, dzięki którym zachowamy pełen komfort!

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *